advent6.jpgS každým pohľadom na adventný kalendár vzrastá naša nedočkavosť: deň za dňom sa viac tešíme na onen slávnostný okamih. Prečo si čakanie neosladiť každodenným drobným prekvapením? Zhotovenie tohto kalendára vás síce bude stáť určitú námahu, avšak o to väčšia bude radosť v očiach vašich detí, pre ktoré je určený.

Čo potrebujete: vianočná tkanina, kúsky červeného a bieleho fleesu, biela tkanina, vliselín, drevená tyčka, ozdobná stužka, zlatá niť

advent3.jpg1. Vystrihnite si 24 srdiečok (23 z červeného fleesu a 1 z bieleho fleesu). Pod bielu tkaninu nažehlite vliselín. Nakreslite si čísla a vystrihnite na každé srdiečko. Číslice prišite na srdiečka zubkovým stehom. Každý vrch srdiečka preštepujte zubkovým stehom rovnakej farby ako srdiečko.
advent4.jpg2. Tkaninu obráťte lícom k lícu a prešite najprv po šírke, potom spoj presuňte na stred a zošite aj spodnú stranu. Otočte a okraje prežehlite.
advent5.jpg3. Srdiečka rozmiestnite po tkanine a prišpendlite. Potom každé jedno prišite zubkovým stehom. Otvor na sladkosť nechajte neprišitý.
advent6.jpg4. Vrchný otvor zahnite dovnútra, prichyťte špendlíkom, prehnite dozadu a prešite. Vznikne tunel, do ktorého vložíte drevenú tyčku. Na oba konce priviažte zlatú niť, ktorú zavesíte na háčik. Na oba konce tyčky umiestnite ešte ozdobné mašle, aby nebolo vidieť tyčku.