Zdroj: Pexels.com

Všetci rodičia chcú podporovať kreativitu svojich detí. Ak však začnú kresliť po stenách a nábytku, kreativite je koniec. Vytvorte si funkčný rodinný priestor, kde si budete zapisovať všetky dôležité informácie. Využite plochu na zapisovanie potravín, ktoré plánujete kúpiť alebo váš denný rozvrh. Už nikdy nebudete potrebovať malé lístočky, ktoré sa neustále strácajú. Deti si tu zároveň budú môcť maľovať a prejavovať svoju fantáziu.

Stačí pár ťahov štetca a vy premeníte nudnú stenu na zábavný multifunkčný priestor pre celú rodinu. Na výber máte z dvoch možností tabúľ: biela whiteboardová tabuľa alebo čierna školská tabuľa. Prečítajte si podrobný návod, ako si tabuľu vyrobiť aj u vás doma.

Biela whiteboardová tabuľa

Výhodou bielej tabule je, že na ňu môžete písať fixkami na tabuľu. Zotriete ich čistou handričkou alebo produktom na čistenie. Špeciálnou farbou môžete zafarbiť steny, nábytok, jednoducho čokoľvek.

Zdroj: Unsplash.com

Ako vymaľovať stenu a premeniť ju na bielu tabuľu?

Zdroj: Bistock.com
  1. Uistite sa, že stena je dokonale hladká a suchá.
  2. Odmerajte si priestor, vyznačte si ho páskou a zakryte okolie.
  3. Využite penetračný náter na steny a uistite sa, že vyschol.
  4. Stenu namaľujte farbou Sketch paint, v lesklom alebo matnom prevedení. Keďže ide o dvojzložkovú farbu, balená je v dvoch separátnych plechovkách, ktoré zmiešajte.
  5. Počkajte kým sa farba dobre zmieša. Stenu namaľujte aspoň dvoma vrstvami.
  6. Farba schne dlhšie ako obyčajne, preto s odlepením pásky počkajte aspoň 3-5 dní.

Čierna školská tabuľa

Ďalšou možnosťou je výroba čiernej tabule, ktorú poznáme zo škôl či kaviarní. Zaujímavosťou je, že čierna tabuľa môže mať aj magnetické vlastnosti. Deti na nej môžu maľovať a zároveň pripnúť magnetkou svoje kresbičky. Postup pri maľovaní je podobný ako v predchádzajúcom prípade.

Zdroj: Bigstock.com

Ako si vyrobíte čiernu tabuľu?

  1. Stena by mala byť čo najhladšia bez zrniečok, použite preto penetračný náter.
  2. Ak chcete magnetickú tabuľu, stenu vymaľujte farbou Helios Spektra Magnetic. Farba si vyžaduje 5-7 vrstiev. Aby ste sa presvedčili o magnetických vlastnostiach, otestujte si ich magnetkou.
  3. Po vyschnutí farby maľujeme stenu Pam Dispam tabuľovou farbou, ktorú na prvý náter zriedime s vodou. Ďalší náter už neriedime.

Na maľovanie odporúčame využiť valček. Maľovanie steny vás bude stáť približne 50 eur. Rýchlo a lacno tak vytvoríte kreatívny priestor pre vás a vaše ratolesti.