Šitie je veľmi kreatívna a zároveň praktická činnosť. Ak ste však začiatočník, je vhodné zvoliť menej náročné projekty, aby ste sa pri začiatkoch vyhli sklamaniu a nabrali viac skúseností. Preto sme pre vás zozbierali inšpiráciu na najjednoduchšie šijacie projekty z dekoračných látok. Pustíte sa do niektorého z nich?

Látková rohožka na podlahu

Vytvorte si sami štýlovú rohožku z dekoračných látok. Pekná podlahová rohožka sa perfektne hodí pod oblasť drezu. Jednoznačne vašu kuchyňu zútulní a vy sa budete vďaka nej cítiť pri umývaní riadov pohodlnejšie. Tento projekt je veľmi jednoduchý, a preto je vhodný aj pre začiatočníkov.

Chňapka na hrnce

Na šitie kuchynských chňapiek môžete použiť pestré dekoračné látky. Vzory a farby je dobré zladiť napríklad s kuchynskými závesmi alebo s rohožkou. Týmto spôsobom si vytvoríte praktickú pomôcku a dekoráciu v jednom.

Vankúš s obálkovým zatváraním

Vankúše dokážu doslova magicky zútulniť interiér. Príjemný obálkový poťah si dokážete ako začiatočník vytvoriť za menej ako 30 minút. Môžete si ho dokonca ozdobiť pridaním rôznych korálok alebo výšiviek. Kreativite sa pri tomto projekte medze nekladú.

Nákupná taška

A čo tak originálna nákupná taška z dekoračnej látky alebo ľanu, ktorý môžete kúpiť na Bubulakovo.sk? Na tento jednoduchý projekt nepotrebujete ani šijací stroj. Látkové tašky vyzerajú naozaj štýlovo a na rozdiel od plastových šetria našu prírodu.

Podsedáky

Ušite si podsedáky z príjemného a teplého dekoračného materiálu. Môžete ich položiť na stoličky v jedálni. Ak si začnete šiť podsedáky sami, bude jednoduchšie ich zladiť s obrusmi a so zvyšnými dekoráciami v miestnosti.

Peňaženka

Šitie peňaženky – ďalší DIY projekt, ktorý vám môže priniesť radosť a ak budete mať šťastie možno aj viac peňazí. Použite dva druhy dekoratívnych látok, jednu na vnútornú časť peňaženky a druhú na vonkajšiu.

(A/PR), zdroj obrázka: Bubulakovo.sk