Viete že je najvyšší čas začať si chystať vyfúknuté vajíčka na veľkú noc? Určite si to dobre pamätáte, keď ste museli pred rokom vyfukovať vajíčka fúkaním do nich a báli ste sa, že vás od toľkého tlačenia aj roztrhne. S tým som už pred dvoma rokmi nadobro skončila. Vajíčka teraz vyfukujem bez akejkovek námahy.Chcete vedieť ako na to?

Zožeňte si veľkú injekčnú striekačku, ja mám super veľkú na 3dl vody, k tomu veľkú injekciu. Do vajíčka jemne nožíkom na jednej strane spravte dieru. Do injekčnej striekačky nasajte vzduch, ihlu vopchajte do dierky a pomaličky striekačkou stláčajte vzduch. Ihlu držte mierne šikmo. Postupujte pomaly, pretože vajíčko pri silnejšom tlaku môže puknúť.
Vajíčko bude pekne vytekať (nezabudnite si podložiť pohár). Na záver treba ešte vajíčko vypláchnuť. Do striekačky nasajte vodu a injekciou ju vtlačte do vajíčka. Potom zase zopakujte postup ako keď vytláčate vaječnú hmotu, až kým vajíčko nie je prázdne. Potom vajíčka ukladajte do kartónových obaloch dierkami dole, aby zvyšná voda vytiekla.