Možno aj vás, podobne ako mňa, morduje jarná únava. Po príchode domov z práce mám čo robiť, aby som sa ešte vôbec dokázala usmiať. Ťahám za sebou nohy po byte a tmolím sa, ako blúdny Holanďan. Mám chuť na zmenu a túžim po jari. A presne na takéto ťažké, depresívne, obdobie mám pre istotu v zálohe pre vás aj pre seba zopár tipov:

  1. Pustite si hudbu a tancujte. Najlepšie v spodnom prádle a lodičkách. Uvidíte, ako rýchlo sa vám vráti rumenec do tváre a život do žíl. Len v čase, keď už budete vo vnútri svietiť, si pre istotu zatiahnite žalúzie.
  2. Zoberte si dovolenku. Vezmite si deň voľna a strávte celý deň sama so sebou. Oddychujte. Vezmite si raňajky do postele. Čítajte si. Dajte si pleťovú masku. Nalakujte si nechty. Nalíčte sa. Choďte sa prejsť do prírody a počúvajte to ticho v sebe. Pretože liečivé ticho má pre vás tie najlepšie rady, najsilnejšie myšlienky, ktoré inak v sebe nezačujete. Prehluší ich totiž ruch mesta, vír dňa, more myšlienok a oceán povinností.
  3. Čerpajte energiu z detí (ak ich už máte). Skúste sa na ne na chvíľku zahľadieť, keď si kreslia. Budete cítiť, ako z nich sála neskutočný pokoj. Ak nemáte vlastné deti, požičajte si na pár hodín nejaké z rodiny a choďte sa s nimi napríklad prejsť, alebo sa len tak hrajte. Nechajte sa ním viesť. Alebo si opášte zásterky a upečte spolu koláč. Tie rozžiarené očká vám za to stoja.
  4. Vyčleňte si jeden deň v týždni, kedy nepôjdete z práce/školy hneď domov, ale urobte si večer len a len pre seba. Choďte do kina, divadla, či len tak sa prejsť. Dajte si rande s kámoškou a navečerajte sa spolu, alebo ak momentálne nemajú čas, zájdete si sama na kávu a dajte si k nej výnimočne aj koláč. Ten, na ktorý máte chuť už celé týždne. Určite máte vo vašom meste kaviareň, v ktorej pečú poctivé domáce koláče. Také, že čokoládou vonia celá ulica. Vyberte si ten, ktorý vám najviac padne do oka a jedzte ho P-O-M-A-L-Y. Vychutnávajte chvíľu, ktorá patrí len vám.
  5. Zbehnite do nákupného centra a kúpte si nejaký pekný kúsok. Niečo pekné, jarné, kvetinkové. A potom sa šialene tešte, až si to oblečiete.
  6. Kúpte si knihu a každý večer si na ňu ukradnite krátku chvíľku. Uvidíte, ako vám zbehne čas a o chvíľu už aj budete otáčať list v kalendári a bude tu čo? Jar a slniečko.
  7. Urobte si Francúzsky deň. Ráno sa oblečte ako Francúzska a pri príchode do práce pozdravte Bon Jour. (Nezabudnite na to, že Francúzsky stále nosia sexi spodné prádlo. Máte ho?) Cestou domov z práce si kúpte chrumkavé bagety a doma ich servírujte k šalátu. A na dezert presvedčte partnera, aby vás vzal niekam von. Buďte tajomná a šialene sexi. Až tak, že od vás nebude môcť po celý večer odtrhnúť pohľad. Ak partnera nemáte, pozvite na večeru partiu kámošiek a po chutnej večeri si pustite nejaký francúzsky film.
  8. Cez víkend choďte na výlet do iného mesta. Niekam, kde ste možno ešte neboli a objavujte pekné miesta, tajné zákutia a malé kaviarničky.
  9. Choďte do sauny, alebo do voňavej inhalačnej miestnosti. Zatvorte oči a skúste nemyslieť vôbec na nič. Len sa sústreďte na svoj dych. Vyčistí vám to hlavu a príjemne naladí na spánok.
  10. Hneď ráno, keď vám zazvoní budík, každý deň spravte rozhodnutie. Rozhodnite sa, že TENTO DEŇ BUDE VÝNIMOČNÝ. Výsledok, ktorý vám táto malá zmena v uvažovaní prinesie, vás zaiste príjemne prekvapí. A nezabudnite na to, že to VY ste VÝNIMOČNÁ ;o)

obrázky zdroj: pixabay.com