Tento rok som trošku v omeškaní s výrobou adventného venčeka. Nestihla som to prvú adventnú nedeľu, ale na druhú som už bola pripravená a môžeme dnes zapáliť druhú sviečku. Rozhodla som sa vymeniť úplne výzdobu v dome a prevažovať tent rok bude biela farba. Už adventný venček tomu bude nasvedčovať. Rozhodla som sa ho ale zhotoviť z umelej čečiny, lebo každý rok som mala rovnaký problém že mi nikdy do Štedrého večera nevydržal a opŕchol.

Čo budete potrebovať: polystyrénový veniec priemer 30cm, umelá čečina (ja som použila girlandu), 4 biele sviečky, biele a strieborné ozdoby, prírodniny (orechy, škorica, žalude), tavná pištoľ

Ako na to:

Najprv som si namotala okolo venčeka umelú girlandu. Mala som asi 3-ročnú, ale keďže sme dávali novú fasádu na dom, netrúfla som si nadhodiť manželovi, aby mi do nej nabil znovu klince a tak som ju použila na venček :-) Keď máte girlandu namotanú, upravte všetky vetvičky, aby polystyrén nepresvital a aby bol venček súmerný.

Na venček rovnomerne rozmiestnite sviečky. Niektoré majú tú výhodu, že na spodku majú otvory. Stačí už len z dlhých klincov odstrihnúť hlavičku a zapichnúť klinec do venčeka a opačnú stranu zapichnúť do sviečky.

Teraz už len okolo sviečkok rozmiestnite rôzne ozdobné vetvičky, kvietky a prírodniny. Pomôžte si tavnou pištoľou.