Vhodne zvolené okuliare musia nielen perfektne sedieť, ale mali by byť aj po dlhodobom nosení absolútnou zárukou komfortu a kvality.

Ak sa v blízkej dobe plánujete podujať na voľbe dioptrických okuliarov, je potrebné sa riadiť hneď niekoľkými zásadami. Nemali by len splniť svoj účel, ale dokonale aj vyzerať.

Pripravte sa na viacero otázok

Aby ste získali dioptrické okuliare na mieru, očakávajte hneď niekoľko otázok. Tie budú pozostávať aj z toho, na aký účel by mali okuliare byť a ako často ich budete používať. Určite by ste to mali mať všetko ujasnené a pri odpovediach neváhať.

Pri dioptriách to nekončí

Viete, aké máte hodnoty dioptrií? Nechajte si ich odmerať u optometristu a podľa toho si okuliare prispôsobíte. So správnym vycentrovaním okuliarových šošoviek a kvalitným rámom by sa vám mali okuliare nosiť pohodlne.

Aké sú vaše preferencie?

Chcete okuliare s rámom, tie polorámové alebo úplne bez rámu? Kým tie bez rámov predstavujú eleganciu, polovičný rám znázorňuje zase jemnosť. Úplnú zmenu a celkový dojem nadobudnete najmä s celorámovými okuliarmi.

Materiálové klasiky

V otázke materiálu vsaďte na overené kovové, titánové a plastové prevedenia. U kovových oceníte dlhú výdrž, alergikov poteší zase titán a tie plastové majú toľko výrazných spracovaní, že vás určite neosloví len jedno z nich.

Dioptrické okuliare sú verným pomocníkom na zlepšenie viditeľnosti. Ak váš zrak slabne, mali by ste si ich bezpodmienečne zaopatriť. Pri výbere by ste mali postupovať zodpovedne a voliť si také, aby perfektne ladili k typu vašej tváre, ale aj splnili účel a preferencie. Nemajte obavu ani z vyšších dioptrií, v ponuke je totiž mnoho dizajnových kúskov, ktoré vás oslovia. Dioptrické okuliare Prada sú názorným príkladom, ako pôsobiť v okuliaroch elegantne.

Zdroj obrázka:

Damir Khabirov / Shutterstock.com