Uboleným očiam môžete pomôcť vďaka niekoľkým domácim tipom. Inšpirujte sa v našom článku.

Foto: Pixabay/7945425

Studený obklad


Chladivý obklad môže pomôcť zmierniť opuch okolo očí a znížiť svrbenie. Najprv si ovlažte studenou vodou oči a ich okolie. Potom zabaľte niekoľko kociek ľadu alebo zabalenú mrazenú zeleninu do čistej bavlnenej utierky. Priložte studený obklad na zatvorené viečka na niekoľko minút, až kým svrbenie neustúpi.

Harmančekový čaj


Harmanček má skvelé upokojujúce účinky. Pridajte 1 čajovú lyžičku sušených kvetov harmančeka alebo vrecúško harmančeka do šálky s prevarenou vodou. Lúhujte 5 minút, sceďte a nechajte čaj úplne vychladnúť. Čaj potom nalejte na vatový tampón a priložte na oči.

Foto: Pexels/lil artsy

Plátky uhorky

Upokojujúce antioxidanty, ktoré sa nachádzajú v uhorkách, sú klasickým liekom na podráždenie a zápaly očí. Odrežte 2 plátky uhorky a vložte ich na 10 minút do ľadovej vody. Následne položte vychladené plátky uhorky na zatvorené viečka a relaxujte približne 10 minút.

Vychladené kovové lyžice

Chladené kovové lyžice môžu pomôcť stiahnuť krvné cievy okolo očí, znížiť začervenanie a opuch. Vložte štyri kovové lyžice do pohára ľadovej vody. Po vychladnutí položte na každé oko jednu lyžicu. Keď sa lyžice začnú ohrievať, vymeňte ich za druhý pár lyžíc, ktoré sa ešte chladia v pohári s ľadovou
vodou.

Teplé mlieko a med

Med je skvelým liekom na mnohé menšie zdravotné problémy, pretože má upokojujúce účinky a antibakteriálne vlastnosti. Do teplého mlieka pridajte med v mierke 1:1 a poriadne premiešajte. Ponorte doň 2 vatové tampóny, priložte ich na zatvorené oči a nechajte pôsobiť 10 minút.

Foto: Pexels/Vlada Karpovich

Zemiak

Možno ste už počuli o tom, že zemiaky redukujú zápalové procesy. Stačí, ak plátky zemiaku priložíte na viečka na 10 až 15 minút a uľavíte svojim očiam.

Studený chlieb

Verte alebo nie, kúsok studeného chleba pomôže znížiť podráždenie, svrbenie a zápal očí. Vložte kúsok chleba do chladničky, nechajte ho tam pár minút a potom priložte na podráždené oči.

Zdroj: 16 Easy Ways To Soothe Itchy Eyes At Home (onegoodthingbyjillee.com), Foto: Pexels, Titulné foto: Pexels/Angela Roma