DSCF4913Pôvodne som ani nemala v pláne tu nejaký takýto žurnál napísať, ale keď som dala fotografiu tohto výrobku na moju fanpage na facebooku, roztrhlo sa vrece s peknými komentármi a odkazmi, aké je to originálne. A o čo vlastne išlo?

Na konci školského roka je taká tradícia, že dávame pani učiteľkám zo škôlky vždy nejaké darčeky na rozlúčku s detičkami, ktoré nastupujú do školy. V tomto ročníku mali “šťastie”, že medzi mamičkami majú aj také, ktoré majú blízko k ručným prácam a tvoreniu (myslím teda aj seba :-) ) . A keďže sme hľadali niečo originálne, skrsla v hlavách niektorých mamičiek nápad, aby sme im spravili nejaké pekné vankúšiky s fotkou našich detí na rozlúčku.

Už v minulosti som vyrobila pár srdiečok, na ktoré som prenášala texty a obrázky na tkaninu, ktorú som “prehnala” cez tlačiareň a tak nebol problém sa vyhrať aj tentoraz s touto myšlienkou. Najhoršie bolo dostať všetky deti v jeden deň do škôlky, keďže sa to nezadarilo a času bolo príliš málo, museli sme pristúpiť k plánu B a namiesto spoločnej fotografii detí som si každé jedno samostatne v škôlke odfotila. Doma som ich v PC upravila, každému som k menu pripísala aj jeho meno a potom som si už len fotografie pekne zoradila do formátu, aby sa mi zmestili na jeden hárok A4.

Potom som svoje prvotné dielko vo forme pohľadnice na látke odovzdala kamoške, ktorá tento hárok pekne prišila na režnú látku, dozdobila čipkou, vankúšik naplnila polyesterovým rúnom, zašila a darčeky boli na svete.

A aká bola reakcia pani učiteliek? Boli dojaté, takýto darček ešte nedostali a určite bude mať takýto vankúšik čestné miesto na ich poličke, skadiaľ sa ich “detičky” budú na ne dívať a budú si pripomínať ročník 2013/2014 :-)