Každé dieťa túži po izbičke, ktorá by bola ako z rozprávky. Motívy jeho obľúbených rozprávok, hračky a doplnky pripomínajúce mu to, čo má najradšej, sú snom všetkých detí. Stačí málo, a vy sa budete môcť spolu s vašimi ratolesťami tešiť z malých veľkých drobností, ktoré im spríjemnia detstvo a pritom cítiť zaslúžené zadosťučinenie. Na čo sa pri detskej izbe zamerať?

Detské tapety sú základ

Vytvoria totiž z každej detskej izby útulný priestor ideálny na hranie a rozvíjanie detskej fantázie. Obľúbené motívy rozprávkových hrdinov patria medzi najpopulárnejšie. Kto by nechcel mať na stene Spidermana, Macka Pu, princeznú Elsu či Annu? Tapety na stenu do detskej izby vám urobia pri organizovaní izbičky veľkú službu. Ak však netúžite mať na stenách komiksových hrdinov, zvoľte pestré, trendové a výnimočné kolekcie detských tapiet. Zaujímavými sú tie, ktoré nahrádzajú omaľovánky a dieťa si ich môže dotvoriť podľa svojho gusta. Tapety s prírodnými motívmi zas podporujú rozvoj detskej predstavivosti. Doprajte deťom originálny priestor, v ktorom budú radi tráviť voľný čas. Výnimočná je detská kolekcia, ktorá sa vyznačuje širokou škálou detských papierových tapiet a korešpondujúcich textílií, ktoré tak vytvoria z detskej izby dizajnový celok. Voľte pri nej farby, ktoré dieťa upokoja a potešia. Ideálne sú pastelové motívy a veselé farbičky.

Popri hračkách sa dieťaťu zíde aj originálny detský koberec

Vytvoriť v detskej izbe príjemné prostredie na hry je veľmi dôležité. Detské dizajny a optimistické farby kobercov prinesú do každej izby veselú náladu a ponúkajú skvelý priestor na rôzne hry. Ktorý škôlkar alebo školáčik by netúžil po kobercovom dopravnom ihrisku, vidieckej farme alebo zoologickej záhrade, pomocou ktorej sa učí spoznávať zvieratká? Vďaka kobercom nemusíte siahať po podložkách na hranie, dekách ani iných pomôckach.

Doplnky do detskej izby nemôžu chýbať

Vankúšiky, deky, prikrývky, posteľná bielizeň a iné kúsky s detským motívom nesmú v raji vašich ratolestí chýbať. Podčiarknu totiž osobitosť priestoru. Do detského sveta patria aj kvalitné detské uteráky, vankúše alebo paplóny s motívmi, v ktorých sa deťom bude spať ako v bavlnke. Aj doplnky do detských izieb, vrátane záclon a posteľnej bielizne, si môžete nechať ušiť na mieru. Budete si tak stopercentne istí, že v izbičke vášho detského miláčika, bude všetko ladiť, ako má.