Hrackarstvo.eu

zdroj: hrackarstvo.eu

Ak ste sa už dočkali dlho očakávaného potomka, určite máte veľkú radosť. No s jeho príchodom budú Vaše emócie často kolísať. Veľkú radosť máme z každého pokroku, tešíme sa z úsmevov, avšak musíme sa pripraviť aj na vypätie nervov, najmä ak dieťa vytrvalo plače. Strach o jeho zdravie je prirodzený a už od počatia všadeprítomný. Bojíme sa o jeho pohodlie, ale hlavne o zdravie a budúcnosť, čo je normálne.

Každý rodič sa tak so svojím dieťaťom teší, ale aj trpí. Venujeme mu celú svoju pozornosť a chceme ho chrániť. To však nie je vždy možné. Ak aj Vaše dieťa trpí pretrvávajúcimi bolesťami bruška, ktoré dáva najavo vytrvalým plačom, môže ísť o detskú koliku. Jednou z príčin môže byť intolerancia laktózy, ktorá sa nachádza v mlieku. Detský organizmus ju tak nevie spracovať, čo vyvoláva bolesti. Liečba v tomto prípade, by mala byť adekvátna malému detskému organizmu. Je preto lepšie vyhľadávať prírodné produkty a dbať na ich vhodnosť aj pre deti. Zmierniť ťažkosti môžete podávaním enzýmu, ktorý pomáha pri trávení mlieka, a teda aj laktózy, tesne pred jedlom. Je to najjednoduchší spôsob, ako dieťaťu pomôcť od bolesti. Viac sa o detskej kolike, aj o možnostiach jej vzniku a liečbe dočítate na detskekoliky.sk.

S dieťaťom si teda každý rodič vytrpí aj veľa obáv a strachu, aj preto sa im snažíme dať všetko čo potrebujú aj čo nepotrebujú. Blížia sa Vianoce, a to je tá správna príležitosť na kúpu vytúženého darčeka. Priania detí sa v porovnaní s minulosťou veľmi líšia. Dnes sú žiadané najmä moderné hračky, ako napríklad elektrické autíčka, ktoré boli vyvinuté len nedávno. V minulosti zasa vyhrával bicykel, či iné hračky, ktoré podporovali pohyb, motoriku a myslenie detí.

Ako rodič sa budete musieť nájsť aj v kuchyni. Dieťa potrebuje zdravú a vyváženú stravu. Preto sa Vám určite zíde aj kuchynská váha