Mihalnice lemujú naše oči a pútajú veľa pozornosti. Je preto prirodzené, že drvivá väčšina žien túži po hustých a dlhých mihalniciach. Hoci existuje mnoho spôsobov, ako docieliť ich dokonalý vzhľad či už pomocou maskary alebo umelých mihalníc, nič sa nevyrovná tomu, keď sa to docieli prírodnou cestou.

Foto: Pexels/Jan Krnc

Sérum z 2 druhov oleja


Zožeňte si malú sklenenú fľaštičku, odstráňte z nej vrchnák a naplňte ju kokosovým olejom. Pridajte jednu kvapku levanduľového esenciálneho oleja a nádobku zatvorte. Jemne ňou potraste, aby sa oleje spojili.

Pri nanášaní séra na mihalnice ho čistými prstami rovnomerne rozotrite po celej ich dĺžke. Dajte si pozor, aby ste pri tom riasy príliš neťahali. Odporúčame aplikovať sérum raz denne najlepšie pred spaním. Prospešné mastné kyseliny v kokosovom oleji pomôžu pri hydratácií a posilnení vašich mihalníc, zatiaľ čo levanduľový olej im dodá dodatočnú výživu.

Stavte na zelený čaj


Zelený čaj má prospešné vlastnosti, ako sú flavonoidy, ktoré môžu pomôcť pri raste mihalníc. Stačí namočiť vatový tampón do teplého alebo studeného zeleného čaju a prejsť si ním po mihalniciach. Táto jednoduchá procedúra pomôže stimulovať rast rias.

Foto: Pexels/Pixabay

Učešte si mihalnice


Ďalší spôsob, ktorý vám pomôže udržať mihalnice zdravé, spočíva v ich česaní. Ich rast stimulujete, keď ich budete česať dvakrát denne hrebeňom na mihalnice. Česanie pomáha distribuovať prírodné oleje po celej dĺžke mihalníc, vďaka čomu ostanú zvlhčené.

Jedzte bielkoviny a vitamíny


Rast mihalníc podporíte aj vďaka vášmu jedálničku. Stačí, ak zabezpečíte, aby vaša strava obsahovala vysoké množstvo bielkovín a vitamínov. Potraviny ako ryby, vajcia, fazuľa či pomáhajú prispievať k zdravým mihalniciam.

Starajte sa o mihalnice s jemnosťou

Foto: Pixabay/photojone

V neposlednom rade buďte k svojim riasam nežní. Vyhnite sa všetkému, čo môže poškodiť vaše mihalnice, vrátane umelých mihalníc či klieští na mihalnice.

Zdroj: 5 Easy And Affordable Ways To Get Longer, Healthier Eyelashes (onegoodthingbyjillee.com), Foto: Pexels, Pixabay, Titulné foto: Pexels/Shiny Diamond