Nálepky z predmetov môžete nasilu zoškriabať, ale koledujete si o to, že dané veci poškodíte. Nehovoriac o tom, že niekedy je najťažšie zbaviť sa posledných lepivých zvyškov, ktoré ostanú na predmete po odlepení nálepky. Siahnite po tom, čo už máte doma a popasujte sa s nálepkou rýchlo a najmä šetrne.

Foto: Pexels/Jonathan Cooper

Arašidové maslo

Olej, ktorý sa nachádza v arašidovom masle je prekvapivo účinný pri rozpúšťaní lepidiel. Stačí natrieť hrubú vrstvu arašidového masla po celej nálepke a nechať ho pôsobiť asi hodinu. Zvyšky nálepky potom ľahko odstránite pomocou vlhkej handričky.

Majonéza


Majonéza je ďalšia olejová látka, ktorá je užitočná pri odstraňovaní nálepiek. Stačí na nálepku natrieť hrubú vrstvu majonézy, nechať ju pôsobiť asi pol hodiny a potom nálepku a lepidlo zotrieť z povrchu.

Alkohol


Na odstránenie lepidla z nálepiek môžete použiť niekoľko rôznych produktov na báze alkoholu, ako je napríklad odstraňovač laku na nechty alebo priamo aj vodka. Namočte papierovú utierku do produktu na báze alkoholu podľa vášho výberu a následne omotajte vlhkou utierkou nálepku, ktorú chcete odstrániť. Nechajte pôsobiť asi pol hodiny. Na koniec nálepku a lepidlo utrite.

Foto: Pexels/Anna Shvets

Biely ocot


Namočte handričku do bieleho octu a obtočte ju okolo oblasti, kde je nálepka. Po pol hodine by sa mala nálepka ľahko zotrieť.

Fén


Teplo z fénu sa môže osvedčiť aj pri odstraňovaní starých nálepiek z rôznych plastových povrchov. Zapnite fén, podržte ho v blízkosti nálepky približne na 30 sekúnd. Ak by sa nálepka nechcela odlepiť, fénujte miesto ešte zopár sekúnd naviac.

Guma na ceruzku

Ak ste odstránili papierovú časť nálepky, ale ešte s lepkavými zvyškami, zoberte gumu na ceruzku! Guma uchopí a odtiahne lepidlo z povrchu, vďaka čomu zvyšky ľahšie zoškriabete.

Zdroj: How To Remove Stickers And Labels The Easy Way (onegoodthingbyjillee.com) Foto: Pexels, Titulné foto: Pexels/Christina Morillo