Poďte sa spoločne s nami pozrieť na to, ako si svojpomocne vyrobíte peeling, ktorý prinavráti vašim chodidlám jemnosť!

Foto: Pixabay/16704029

Aspirín obsahuje kyselinu aminosalicylovú, ktorá má veľa spojitostí s kyselinou salicylovou. Tá sa bežne používa pri liečbe akné. Mnoho produktov používa kyselinu salicylovú aj na popraskané chodidlá a päty. Táto kyselina totiž pomáha prelomiť väzbu medzi drsnými, odumretými kožnými bunkami a vrchnou vrstvou pokožky. Vďaka tomu sa jednoduchšie zbavíte nepeknej vrstvy na
spodnej časti chodidiel, ktorá býva suchá.

Rovnako ako aspirín aj citrónová šťava obsahuje prírodné kyseliny, ktoré nielen odstraňujú odumreté bunky, ale pomáhajú aj kyseline aminosalicylovej preniknúť hlbšie do pokožky a regenerovať ju.

Foto: Pexels/Lisa Fotios

Čo budete potrebovať na domáci peeling?


● 5-6 tabliet aspirínu
● 1 citrón
● malú misku na miešanie
● uterák
● fóliu
● čisté ponožky
● pemzu alebo pilník na nohy
● hydratačné mlieko
● nádobu na vodu, do ktorej ponoríte nohy

Prvý krok – pripravte sa


Do misky vložte aspirín a vytlačte čo najviac šťavy z citróna. Použite vidličku alebo lyžicu na rozdrvenie tabliet aspirínu a miešajte, až kým aspirín a citrónová šťava vytvoria sypkú pastu.

Druhý krok – namočte si nohy


Naplňte nádobu horúcou vodou a namočte si do nej chodidlá približne na 20 minút.

Foto: Pexels/Valeria Boltneva

Tretí krok – aplikujte zmes aspirínu


Keď uplynie čas namočenia, vyberte nohy z vody a dôkladne ich osušte uterákom. Potom naberte trochu aspirínovej pasty a naneste ju na spodnú časť chodidiel, pričom osobitnú pozornosť venujte najsuchším oblastiam.

Štvrtý krok – prikryte a počkajte


Potom vezmite fóliu a zabaľte si do nej nohy tak, aby zmes aspirínu držala na mieste. Na zafóliované nohy si obujte si pár čistých ponožiek a zmes nechajte pôsobiť aspoň 2 hodiny.

Piaty krok – odstráňte odumretú kožu


Keď uplynie čas ošetrenia, vyzujte si ponožky, odstráňte fóliu a dôkladne si opláchnite nohy. Následne použite pemzu alebo lufu, aby ste odstránili uvoľnenú kožu. Malo by vám to ísť veľmi ľahko.

Foto: Pexels/cottonbro studio

Šiesty krok 6 – hydratujte

Znova si opláchnite chodidlá a naneste na ne veľké množstvo hydratačného mlieka. Vaše nohy by mali byť výrazne jemnejšie a hladšie. Ak bojujete so suchými chodidlami alebo popraskanými pätami, neváhajte a vyskúšajte túto extra silnú peelingovú kúru a užívajte si tú hebkosť!

Zdroj: The One Thing You Need To Try If You Have Really Dry Feet (onegoodthingbyjillee.com), Titulná foto: Pexels/Mikhail Nilov