Možno ste počuli o tom, že od 1.1.2019 má každý zamestnanec, ktorý pracuje vo firme s viac ako 49 zamestnancami, dlhšie ako 24 mesiacov nárok na príspevok na dovolenku. Veľmi ma zaujímalo, ako takéto poukazy fungujú. Som ešte na materskej, ale keďže manžel pracuje vo veľkej firme, rozhodli sme sa túto možnosť využiť.

Príspevok na dovolenku je na Slovensku novou vychytávkou a penzióny ani hotely nie sú na to ešte celkom pripravené. Chceli sme ísť na lyžovačku s deťmi a keď som sa snažila zistiť informácie o tejto forme zamestnaneckého benefitu, mnohé ubytovacie zariadenia ani nevedeli, že táto možnosť existuje.

Rekreačné poukazy vybavíte pohodlne aj cez cestovku

Jednoducho, boli sme jedny z prvých, kto sa o takéto pobyty zaujímal. Keďže manželov zamestnávateľ nechal voľbu ubytovacieho zariadenia na jednotlivých zamestnancov, rozhodli sme sa riešiť príspevok na dovolenku cez cestovku. Netušila som, že takáto možnosť vôbec existuje, ale ostali sme príjemne prekvapení.

Rekreačné poukazy a materská

Možno ste na materskej, tak ako aj ja. Rekreačné poukazy sa týkajú aj členov rodiny. Výhodou je, že na takúto dovolenku môžete vziať pokojne celú rodinu.

Kto má nárok na rekreačné poukazy?

Ak váš manžel pracuje má nárok na poukazy ak:

  • Pracuje vo firme so 49 a viac zamestnancami
  • Pracuje vo firme dlhšie ako 24 mesiacov
  • Vyberiete si ubytovanie na minimálne dve noci
  • Zamestnávateľ vám preplatí 55 % z ceny ubytovania, najviac však 275 Eur.

Ako to celé funguje?

Bývame v paneláku a po rokoch na materskej som snívala o tom, že pôjdeme niekam na chatu, kde nás nebude nikto vyrušovať, deti sa vybláznia v snehu a my budeme večer oddychovať pred krbom. Nemala som chuť ani energiu riešiť vybavovanie ubytovania – popri malých deťoch to jednoducho nezvládam. Manžel pracuje celý deň a nevedela som si predstaviť, že ho budem zaťažovať s otázkami tohto druhu.

Je to veľmi jednoduché

Zavolala som do KiskaTravel.sk a milá pani nám všetko vysvetlila. Bolo potrebné rezervovať si ubytovanie na minimálne dve noci. Vybrali sme si peknú chatu na Orave a detaily s majiteľom chaty vybavila cestovná kancelária – nemusela som sa o nič starať. Cestovka nám vystavila doklad (faktúru) pre manžela, ktorú sme dali zamestnávateľovi na preplatenie. Možno neviete ale na faktúre musí byť jasne definované vaše číslo zamestnanca a príslušnosť k danej firme. Keby som mala možnosť, určite idem ešte raz.