plechovky.jpgChceli by ste svojich blízkych potešiť sladkosťou, keď ich pôjdete cez vianočné sviatky navštíviť? Vyrobte si namiesto klasických tácok takéto dózičky. Ak do takto pripravenej dózičky naložíte ešte do 1 servítky zabalené vianočné pečivo, máme efektný darček.

Čo budete potrebovať: plechovice napr. z dojčenského mlieka, servítky s vianočným motívom, svetlú akrylovú farbu, Hobbylak, nožnice.

Ako budete postupovať:

1. krok – plechovice umyjeme, osušíme a nanesieme na ne dve vrstvy akrylovej farby bielej, alebo béžovej. Jednotlivé vrstvy farby necháme zaschnúť.
2. krok – z trojvrstvej servítky s Vianočným motívom oddelíme vrchnú-potlačenú vrstvu a z nej si vystrihneme motív aký chceme naniesť na plechovicu.
3. krok – Na plechovicu postupne nanášame lak a lepíme servítku tak, aby sa nám príliš nekrčila. Nenanášame veľké množstvo laku naraz pretože práve vtedy by sa nám servítka mohla začať krčiť a trhať. Necháme zaschnúť.
4. krok – Na záver nanesieme ešte jednu vrstvu laku a necháme zaschnúť. Ak by sme mali i po zaschnutí na plechovičke nerovnosti, priložíme papier na pečenie a nerovnosti opatrne zažehlíme stredne teplou žehličkou.
5. krok – drobný motív z rovnakej servítky môžeme nalepiť aj na vrchnák.