Puzzle bavia všetky generácie! Nie je to hra výlučne pre deti alebo len pre dospelých. Podľa materiálu, dizajnu, veľkosti a počtu dielikov si každý nájde to svoje. Dnes sme pre vás vybrali unikátne drevené puzzle, ktoré vo svete hier a zábavy zastupuje výnimočné miesto. Ako rozlišovať medzi jednotlivými typmi drevených puzzle?

Drevené puzzle tak, ako ich nepoznáte

Puzzle z drevených dielikov je veľmi šetrné k životnému prostrediu. V tej najvyššej kvalite neobsahuje žiadne škodlivé látky. Navyše navodzuje autentický kontakt s prírodou a úžasnú relaxáciu.

Drevené puzzle si možno vybrať podľa veku alebo z hľadiska unikátnej série. V prípade, že si drevené puzzle vyberáme podľa veku, rozlišujeme:

· Drevené puzzle pre najmenších (od 1 roka)

Ide buď o klasické drevené puzzle, kde vo výsledku vznikne 2D obraz, alebo o vkladačky do vyrezaných otvorov, či o 3D modely s účelom hračiek aj dekorácií. Ideálne, ak obsahujú veľké dieliky bez ostrých hrán a sú príjemné na dotyk. Pre najmenších odporúčame série na rozvoj jemnej motoriky (v tvare zvierat) alebo myslenia (čísla, farby).

· Drevené puzzle pre deti v školskom veku

Tu je dôležité, aby počet dielikov priamo úmerne narastal s vekom dieťaťa. Od 5 – 10 dielikov v ranom veku sa dostávame k 500 – 1000 dielom vhodným pre deti od 10 rokov. Takisto rozširujeme rozvoj logického myslenia, vizualizácie a možnosti využitia puzzle. Vo výsledku už totiž nestačí puzzle poskladať, ale ho adekvátne zakomponovať v priestore (dekorácia na poličku, na stenu).

· Drevené puzzle pre dospelých

Odporúčame náročné hlavolamy na upevňovanie koncentrácie a pevnej mysle. Sú zážitkové, prekvapivé aj svojimi abstraktnými vzormi, ale predovšetkým účelné – čas sa zastaví a vy svoju pozornosť sústreďujete medzi dieliky a vizualizáciu výsledného obrazu.

Kúsok tohto sveta objavíte na Coolarts.sk s najnovšími sériami klasických aj rozšírených modelov drevených puzzle.

(A/PR), zdroj obrázku: Coolarts.sk