Miesto, kde sa premieňajú obyčajné potraviny na majstrovské diela kulinárskeho umenia, ktoré potom celá rodina s radosťou konzumuje je v dome najdôležitejšie. Ale pozor, vytvorenie kuchyne len na varenie by však nebolo správne rozhodnutie, pretože tu sa denne stretáva celá rodina.

Ráno, popoludní a večer, tak aby sa všetci najedli a diskutovali o najnovších správach. Je to teda umenie, vytvoriť z kuchyne priestor, ktorý dokáže pokryť všetky tieto potreby a plniť dôležité funkcie. Ale dá sa to a my vieme, ako?!

Aj v malej kuchyni môžete čakať zázraky

Väčšina z nás ma kuchyňu pomerne malú, o rozlohe pár metrov štvorcových. Ale aj takýto priestor sa dá zariadiť k vašej maximálnej spokojnosti.

Najradikálnejším a najúčinnejším riešením v tomto prípade je demolácia steny, ktorá oddeľuje kuchyňu od obývačky, prípadne spálne. Toto riešenie má však veľa nedostatkov, počnúc opravami a končiac nespokojnými výkrikmi ostatných členov rodiny o zápachu v spálni. A čo je ešte dôležitejšie, nie všetci to dokážu aj správne zrealizovať.

TIP! Vyberte si a oslovte na tento projekt šikovnú firmu a máte po starostiach. Samozrejme, nebude to zadarmo, ale ako investícia sa to oplatí. Vaša nová luxusná kuchyňa vám bude slúžiť potom po všetkých stránkach.

Pohodlná kuchyňa = krásna kuchyňa

Skúsení dizajnéri hovoria, že farebná schéma, alebo presnejšie, kombinácia farieb v interiéri kuchyne, je veľmi dôležitá zložka v procese plánovania jej usporiadania. Farba tak môže hrať pozitívnu aj negatívnu úlohu. Napríklad:

  • tmavé farby – redukujú;
  • svetlé bledé farby – majú naopak funkciu expandovať, čo je ideálne riešenie pre malé kuchyne;
  • odtiene oranžovej – vedia nabiť pozitívnou náladou;
  • odtiene zelenej – dodávajú určitú ľahkosť;
  • odtiene bielej – ukazujú ušľachtilosť a vysoké náklady na interiér.

Pozor na podlahy a steny

Každá žena v domácnosti vie, že k pohodliu v kuchyni patrí aj jej jednoduchá údržba. Na udržanie čistoty v kuchyni musíte mať praktickú podlahu a steny, pretože na týchto povrchoch sú kvapky vody, tuku alebo oleja veľmi viditeľné.

Dnes je to ale všetko jednoduchšie, a aj krásne drevené parkety dokážu zvládnuť ten najväčší nápor a zaťaženie.

Ideálny kuchynský nábytok

Pri výbere nábytku do kuchyne sa musíte spoľahnúť najmä na pohodlie a funkčnosť. To znamená, že všetky potrebné a často používané položky sa nachádzajú na úrovni očí.

Tip! Ušetriť miesto a využiť aj „mŕtve“ rohy v kuchynskej linke môžete vďaka moderným výsuvným systémom a kuchynským programom, o ktorých sme si v minulosti mohli nechať len snívať.

Nezabudnite na vstavané spotrebiče kuchynský trojuholník a určite sa vám potom spolu s odborníkmi podarí vytvoriť ten najlepší priestor pre všetkých.