babky4.jpgDlhšie som mala doma zásobu prázdnych roliek z faxového papiera. Rozmýšľala som, ako ich využiť, až kým ma nenapadlo, že by som z nich spolu s dcérou mohla zhotoviť bábiky na hranie. Išlo nám to rýchlo a za chvíľu sme mali bábik až-až.


Čo sme potrebovali: rolky z faxového papiera, polystyrénové guľky, farebná vlna, zvyšky farebnej látky, strapatý drôtik, tavná pištoľ, fixky, nožničky

Ako na to: babky1.jpgNajprv som tavnou pištoľou zlepila dokopy polystarénovú guľku s rolkou. Vznikla hlavička s telom. Lenka dokreslila tváričku. Z farebnej vlny som si namotala na vhodnú pomôcku vlnu, v strede som ju zviazala, na druhej strane odstrihla. Vznikli vlasy, ktoré som tiež pomocou tavnej pištole prilepila ku hlavičke.
babky2.jpgZ látky som si vystrihla obdĺžnik dĺžky takej, aby zakryla celú rolku. Na jednom konci som ju s ihlou a niťou nazberkala, priložila ku hlavičke a zviazala dokopy. Aby sa šaty nezošuchli z rolky, prilepila som ich odspodu lepidlom.
babky3.jpgŠaty som v páse zviazala šnúrkou, alebo inou vhodnou sponou. Z drôtika som odstrihla pás dlhý cca 10 cm, ktorý som na zadnej strane šiat prilepila tavnou pištolou a dobre zafixovala. Vznikli tak ruky bábiky. Potom už stačí len bábiky podľa fantázie dozdobiť – zviazať vlasy, pridať čelenku, alebo klobúk na mužskú bábiku.