Kto o nás vie viac ako naša kabelka? Vo svojich útrobách skrýva všetky naše tajomstvá – obľúbené druhy kozmetiky, parfumy, knihy a niekedy možno aj povestný organizovaný chaos. Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek dámsku kabelku, verte, že u druhých vzbudzuje rešpekt, a ak je štýlová, tak určite aj obdiv.

Medzi kabelkami je z čoho vyberať

Už je to raz tak – čím bohatšia ponuka, tým pomalšie si vyberáme, pretože sme jednoducho nerozhodní. Keby pred nás niekto postavil tri rôzne modely dámskych kabeliek, pravdepodobne by sme si vybrali do pár sekúnd. Keď sa však ocitneme v predajni alebo hľadáme kabelku snov na internete, je to už o niečo ťažšie. Páči sa nám toho veľmi veľa a my sa musíme rozhodnúť, či chceme niečo, čo je aktuálne trendy, alebo model kabelky, ktorá pôsobí nadčasovo a budeme mať z nej radosť celé roky. Pri výbere novej kabelky je v prvom rade dôležité nekupovať len kúsky, do ktorých sme sa zamilovali na prvý pohľad. Veď čo by sme mali z elegantnej bordovej kabelky, keby sme ju nemali kam nosiť? Keď sme teda športové typy, vyberajme si radšej z ponuky neutrálnych kabeliek do ruky, crossbody kabeliek alebo trendy ruksakov. Medzi týmito kabelkami sa nachádzajú aj veľké tašky vhodné na cestovanie alebo pohodlné nakupovanie (tzv. shopperky). Môžete sa rozhodnúť pre jednofarebnú dámsku kabelku, napríklad koženú, alebo nejaký vzorovaný model, dajte si však pozor, aby ste ju doladili k jednoduchému, minimalistickému oufitu. Kombinácia viacerých vzorov pôsobí totiž rušivo. To sa týka aj výberu vhodnej farby kabelky. Tohto roku má byť hitom fialová farba, ak sa však bojíte ísť do extrému, pokojne sa riaďte svojím osobným vkusom. Biela, čierna, sivá, strieborná, ale i napríklad modrá sú farby, ktoré nikdy nevyjdú z módy.

Potrpíte si na značkovú kabelku?

Ako pri výbere oblečenia alebo technických hračiek, i pri kúpe novej kabelky nás často zláka jej značka, preto nám nie je ľúto investovať ani vyššiu sumu peňazí. Radšej si odriekneme mesačné vysedávanie v kaviarňach s priateľkami, ale tú parádnu značkovú kabelku jednoducho musíme vlastniť! Keď chceme pri nákupe ušetriť, využívame výpredajové ceny alebo sa zavŕtame do ponuky menej známych značiek kabeliek. Výsadou značkových kabeliek je, že si pri ich výrobe skutočne potrpia na dizajn kabelky, kvalitu materiálov a šitia, preto sa vám len tak ľahko nerozpadnú. Samozrejme, to závisí aj od toho, ako sa o kabelku budete starať. Keď ju napríklad dlhší čas nepoužívate, nehoďte ju len tak do skrine, ale si ju zaveste na vešiak tak, aby sa jej tvar nedeformoval. Zvlášť kožené kabelky sú na takéto zaobchádzanie háklivé. Svet značkových kabeliek nám ponúka na výber elegantné i športové druhy kabeliek. Ak pracujete v kancelárii, často navštevujete rôzne podujatia, chodíte do divadla alebo si do vášho šatníka zriedkakedy zadovážite legíny a športové tričká, elegantných kabeliek si zaobstarajte určite viac ako športových. Medzi nimi majú čestné miesto i spoločenské alebo listové kabelky vhodné na špeciálne príležitosti.