Naše domovy nemeníme len podľa módy, snažíme sa, aby plne vyhovovali našim osobitým potrebám. Ak však vlastníte rodinný dom, len nábytok Vás nezaujíma. Panelák na našu vlastnú žiadosť nikto neopraví, no o pekný dom sa treba starať zvnútra aj zvonku. Nechcete predsa, aby ten Váš kazil vzhľad celej ulici. Aj keď sa určite aj vo Vašom susedstve nájde niekto, koho vzhľad jeho stavby veľmi nezaujíma, prípadne nemá dostatok prostriedkov na jeho obnovu.

Zameriavame sa tak skôr na náš vlastný majetok. Jeho zveľadenie je neraz prioritou, no nie vždy ide len o vzhľad. Najmä energie a voda nás stojí nemalé prostriedky, a tak sa stále viac skloňuje aj úspora prevádzkových nákladov. V kurze sú najmä nízkoenergetické domy, no ak taký nemáte, musíte svojej staršej stavbe pomôcť, aby bola nielen pekná, ale aj úsporná a šetrila Vám tak peniaze.

Prvým krokom, ak nechcete zbytočne vykurovať okolie, nezostáva iné, ako zateplenie. Toto je však nutné kombinovať aj s výmenou okien. Práve cez staré drevené okná uniká teplo najviac. Poobzerajte sa teda po predaji plastových okien, urobíte si tak prehľad a určite nájdete kompromis medzi cenou a kvalitou. Prehnané šetrenie sa Vám tu určite nevyplatí, preto prihliadajte aj na skutočnosť, že si okná necháte namontovať odborníkmi. Nejde o jednoduchú záležitosť a nechcete predsa hneď nové okná poškodiť, či zahodiť záruku kvôli neodbornej montáži.

Šetriť môžete na iných miestach, a to aj vďaka šikovnému manželovi. Aj jeho práca Vám môže ušetriť nemalú sumu, keďže s však stavebným prácam nevyhne, kúpte mu montérky na elstrote.sk.

Bezpečnosť našej rodiny je pre nás najdôležitejšia. Podľa toho si teda vyberáme aj lokalitu na bývanie. Najväčší podiel na tom majú samotní obyvatelia, ale aj pouličné osvetlenie. Ak by ste uvítali zmenu, mesto sa môže inšpirovať aj modernizáciou osvetlenia v Senci.