Vypäté situácie zažívame všetci. Avšak dôvodom nie je len práca, či dopravná špička, ktorú denne zažívate. Ak máte pocit neskutočnej vyčerpanosti a začínate pociťovať aj zdravotné problémy, mali by ste s tým rýchlo niečo spraviť.

Stresu sa vyhnúť celkom nedá, o to dôležitejšie je preto vedieť, ako ho odbúrať. Najmä na nás ženy pôsobí enormný tlak, keďže musíme zvládať domácnosť, deti a ešte aj prácu. Najmä návrat po materskej dovolenke je veľmi stresujúci. Okrem výčitiek, že sme naše ratolesti odsunuli na druhú koľaj, pociťujeme aj zlyhanie v práci. Problém je často v tom, že ak sme doma, myslíme na prácu, a ak sme v práci nevieme sa koncentrovať, keďže naše myšlienky sa točia len okolo detí. Takto teda nič nestíhame a máme obavy aj o naše zamestnanie.

Rodina príjem potrebuje, preto je náš nástup do zamestnania dôležitý. Netrápte sa, rodinu ste neopustili a deťom sa v škôlke určite páči. Spoločne strávený čas im však vynahraďte počas voľna. Keďže však zrazu strácate niekoľko hodín denne, je nevyhnutné dobre plánovať. Nemusíte predsa každý jeden deň zotierať podlahy, s varením Vám môže zasa pomôcť aj manžel. Čas je teda naším najväčším nepriateľom, no je nutné, aby ste si našli aj chvíľku pre seba aj na partnera. Vzájomná opora Vám pomôže prekonať aj ťažké chvíle.

Občas si teda povedzte, že ani plný drez špinavého riadu Vás nerozhádže a najskôr si dopite kávu, alebo sa hrajte s deťmi, svet sa predsa nezrúti. Práve káva môže byť Vaším najlepším liekom na nervy, a to aj v práci. Zvoľte však kvalitnú kávu arabica.

Neoddychujte len na stoličke, oveľa viac sa uvoľníte na sedacej lopte, ak je táto v izbe Vašich detí, zahrajte sa s nimi. Určite si pamätáte, že ste kedysi s nadšením skladali puzzle, naučte to aj Vaše deti.