Pod tlakom okolia sme asi všetky, niektoré to berú s nadhľadom, no nájdu sa aj také, ktoré svoju frustráciu z nie práve dokonalej postavy, či pleti zažívajú každý deň. Modelky a módni tvorcovia nám neraz dávajú najavo, že nie sme dokonalé a mali by sme s tým niečo robiť. Toto však nie je ten správny dôvod, prečo na sebe veci meniť.

Nenechajte sa teda týrať pokriveným názorom na krásu. Ak na sebe chcete niečo zmeniť, urobte to, ale nech nie je Vaše rozhodnutie podmienené len okolím. Nie je predsa až také dôležité ako vyzeráme, ale to, ako sa cítime, či sme zdravé a plné života. Aj ten Vám priveľkým snažením o umelú krásu môže uniknúť medzi prstami.

V prvom rade trpíme najmä plnšou postavou. Tá nie je ničím výnimočná, no ak chcete schudnúť, netrýznite sa hladom. Diéty sú veľmi obľúbené, no zväčša neúčinné. Skutočne Vám teda pomôže len šport a dlhodobá úprava jedálnička. Aj v chudnutí najviac motivujú výsledky. Ak sa akosi nedostavujú, môžete vyskúšať spaľovač tukov na prírodnej báze – L carnitín.

V snahe byť krajšie siahame aj po množstve kozmetiky. Naša voľba však nie vždy dopadne najlepšie, a tak svojej kráse často škodíme ešte viac. Kozmetika je pre nás ženy dôležitá, no veľkú pozornosť by sme mali venovať jej kvalite, ako aj vhodnosti práve pre náš typ pleti. Ak máte citlivú pleť, neznamená to, že je pre Vás vhodná každá kozmetika s týmto označením. Väčšina krémov je totiž vyrábaná chemicky, a to s prirodzenou krásou veru nemá nič spoločné. Ak teda máte tú možnosť, dajte prednosť prírodnej kozmetike. Tá nedráždi pleť a je šetrná aj k životnému prostrediu. Kúpiť ju môžete aj na cougar.sk.

Možností ako byť krásna je viacero. Až keď je to skutočne veľký problém a naše sebavedomie trpí, mali by sme vyhľadať pomoc odborníkov v oblasti lekárskej kozmetiky, viac informácií na cosmed.sk.