krep-009.jpgDnes by sme si spravili z krepového papiera krokusy. Majú rozmanité farby, stačí sa len pozrieť do záhrady a inšpiráciu máte ako na dlani. Kvietky vám budú rásť pod prstami jedna radosť.

Čo budete potrebovať: žltý, oranžový, fialový, biely a zelený krepový papier, špajdle alebo aranžovací drôt, viazací drôt, nožnice, disperzné lepidlo
Ako na to:

krep-005.jpg

Odstrihnite si z farebného krepového papiera pás široký 4cm a vysoký 13cm. Pásik uprostred medzi prstami dvakrát stočte, polovičky položte na seba a ľahko ich prehnite do oblúčika.
krep-006.jpg

Spravte si asi 5 lupienkov. Vezmite si špajdlu alebo viazací drôtik. Lupienky si postupne berte do ruky a ukladajte ich okolo špajdle tak, aby ste dosiahli pekný kalich.
krep-007.jpg

Na listy si vystrihnite zo zeleného krepového papiera pás vysoký 20cm a široký 5cm. Preložte ho na polovicu. Do vnútra vložte drôtik a dobre zalepte lepidlom. Po zaschnutí vystrihnite z papiera tvar listu.
krep-008.jpg

Vezmite si pás zeleného krepového papiera šírky 4cm a na vrchu ho prilepte ku kvietku. Postupne okrúcajte okolo špajdle alebo drôtika až na spodok, nezabudnite pripevniť aj listy, zvyšok zeleného papiera odstrihnite a prilepte ku stonke. Kvietok je hotový.