Med, nazývaný aj nektár Afrodity, je jednou z najsladších a najzdravších potravín na svete, nehovoriac o afrodiziakálnych účinkoch. Lepkavá, viskózna, lahodne sladká zmes môže opojiť nielen vaše chuťové poháriky, ale aj zmysly a priniesť vám príjemné vzrušenie.

Ak vás teda zaujíma, či je med afrodiziakum, odpoveď nájdete v našom článku.

História afrodiziakálnych účinkov medu

Obľúbili ste si kvalitný manuka med pre jeho lahodnú chuť a pozitívne účinky na vaše zdravie? To nie je všetko, čo vám tento zlatý nektár môže ponúknuť. V mnohých prípadoch funguje aj ako silné afrodiziakum.

O afrodiziakálnych silách medu koluje takmer toľko legiend, koľko je druhov tohto sladkého „sirupu“. Kultúry po celom svete ho považujú za silné afrodiziakum.

Tradične sa ponúka na indických svadbách, aby symbolizoval sladkosť života. Slovo medové týždne navyše pramení z priania sladkého manželstva. Okrem toho toto viskózne tekuté zlato používali mnohé kultúry ako symbol plodnosti. To však nie je všetko.

V niektorých kultúrach bolo užívanie medu priamo spojené so sexom. V skutočnosti ho Hippokrates, známy grécky lekár, ľuďom predpisoval pre schopnosť dodať sexuálnu silu. Rád tiež odporúčal nápoj z mlieka a medu na navodenie sexuálnej extázy.

A hoci to Hippokrates nemohol vedieť, dnes sa zdá, že prínos medu pre mužov je potenciálne väčší ako sme si mysleli, takže, ak hľadáte niečo na zlepšenie výkonu vášho partnera v posteli a zaujímavé BDSM praktiky ste vyskúšali, prišiel možno rad na med.

Môže vás med zbaviť problémov s erekciou?

Med vám môže pomôcť naladiť sa na intímne zblíženie tým, že telu poskytne rýchlu dávku prírodného cukru. Primárne ponúka fruktózu, ale obsahuje aj sacharózu a glukózu. Mimochodom, vedeli ste, že med obsahuje asi 17 % vody?

Okrem jeho schopnosti poskytnúť telu rýchlu energiu, med obsahuje aj niektoré zaujímavé živiny. Podľa odborníkov je med zdrojom draslíka, živiny, ktorá sa považuje za nevyhnutnú pre sexuálne zdravie. Med je tiež zdrojom železa, zinku a kyseliny listovej, ktoré prispievajú k zdravému sexuálnemu životu.

Prečo má ale med povesť, že zvyšuje našu sexuálnu túžbu a môže nás v niektorých prípadoch zbaviť dlhodobých problémov s erekciou? Hoci si to väčšina ľudí neuvedomuje, je to pravdepodobne preto, že med obsahuje asi 2 % percentá vitamínov a minerálov nevyhnutných pre sexuálne zdravie. Jednou z týchto kľúčových zložiek je napríklad bór, živina, o ktorej sa predpokladá, že reguluje hormóny.

Ak sa teda chcete spoločne s partnerom zbaviť problému bez pomoci lekára, okrem dostupných a bezpečných výživových doplnkov vyskúšajte aj kvalitný med.

(A/PR), zdroj obrázka: Subbotina Anna/shutterstock.com