velkanoc15.jpgTento rok som si všimla v obchodoch veľkonočné sviečky v tvare vajíčka. Čo takto urobiť si také doma? Je to celkom jednoduché.

Čo potrebujeme: Surové vajcia, , biele sviečky, knôt (použite zo sviečky), nožík, obal na vajíčka, nádoba na rozohriatie vosku, lyžica

velkanoc121.jpg1. Surové vajce prebodnite na špičke nožíkom. Vzniknutý otvor veľmi opatrne rozšírte, aby bol veľký približne 1cm. Potom vajce podržte nad misou a otvorom nechajte vytiecť celé vajíčko. Škrupinu starostlivo vypláchnite teplou vodou a vložte ju otvorom dole do obalu na vajcia, aby vyschla.
velkanoc13.jpg2. Vosk zo sviečok rozohrejte v nádobe. K rozpusteniu vosku je potrebná teplota okolo 80°C. Pomocou lyžice opatrne nalievajte roztavený vosk do vyfúknutého vajíčka. Vosk tuhnutím stráca objem a preto ho do škrupinky postupne dopĺňajte.

 

velkanoc14.jpg3. Do vajíčka opatrne vložte knôt. Ak je potrebné, tak ho upevnite na drôtik, ktorý bude knôt držať vo vodorovnej polohe. Takto voskom naplnené vajíčka nechajte v kľude vychladnúť. Po vychladnutí vajíčko olúpte.
velkanoc15.jpg4. Vajíčka môžete kvôli farebnému efektu upraviť mramorovaním.