tehotna.jpgPamätáte sa na môj článok o plánovaní nášho druhého bábätka? Pri jeho písaní som ani len netušila, že to už nebude pravda. Naše bábätko sa totiž poponáhľalo a na Vianoce si darujeme ten najkrajší darček – naše druhé dieťatko. Chcete vedieť, aké to bolo napínavé, kým som to zistila?

Bolo to veľmi zaujímavé, pretože už od Novembra sme sa snažili o potomka a ten nie a nie sa ohlásiť. Už som si začala myslieť, že mám nejaký problém so sebou a tak som navštívila poradkyňu firmy Energy, nech mi niečo poradí. Plánovala som sa zregenerovať Gynexom, ktorými už v minulosti pomohol so ženskými problémami. A tak som jej porozprávala, čo ma trápi. Veľmi ma povzbudila svojim pozitívnym myslením a radou, aby som na to prestala myslieť, že bábätko príde vtedy, keď má, pretože to tak má byť. Kúpila som si teda Gynex a tiež Fytominerál na dodanie energie, pretože som bývala v poslednom čase prepracovaná a nesmierne unavená. Bola som tiež na pravidelnej kontrole u gynekologičky a tá mi tiež potvrdila, že 4 mesiace je ešte dosť krátka doba na to, aby som sa mala obávať, že neplodnosť sa začne riešiť až po roku snaženia.

No a tak som si teda dala predsavzatie, že prestanem myslieť na bábätko a budem sa sústrediť na niečo iné. V robote sme mali veľa roboty, doma sme si to užívali rôznymi akciami, začali sme novú grilovaciu sezónu u nás na dvore s kamarátmi, samozrejme že som si popritom dala aj nejaké to pivko a vínko, pretože po posledných skúsenostiach z iných mesiacov som si ani nepripúšťala, že práve v tomto mesiaci by sa nám to malo podariť. Ako každý iný mesiac, začala som týždeň pred termínom „návštevy“ pociťovať klasické predmenštruačné symptómy, bolesť v prsiach, bývalo mi nevoľno, bola som unavená, takže som sa správala úplne bežne ako v iné mesiace s myšlienkou, že nám to zase nevyšlo.

Menštruáciu som mala dostať vo štvrtok, lenže ani do nedele nič. Tak sme sa rozhodli ísť do Aquaparku, myslela som, že sa mi vtedy rozbehne, však horúca voda tomu vraj pomáha. Lenže ani do pondelka sa nič nedialo, prsia boleli naďalej, bývalo mi nevoľno a unavená som bola strašne, spala by som snáď celý deň. V utorok ráno som išla darovať krv (pomyslela som si, že buď mi tam zistia z krvi, že som v tom a pošlú ma domov, alebo nezistia a tak mám môj cyklus úplne pomýlený). Krv mi vzali, bola som teda zdravá ako repa. Keďže mi mali prísť práve v tom čase výsledky z cytológie, vybrala som sa aj ku gynekologičke. Výsledky som mala výborné no a tak som jej ešte povedala, že mi mešká a že mám veľmi silné PMS, že to takto trvá už skoro ½ roka a chcela by som, aby mi s tým pomohla, nech mi vezme krv a zistí, či mám v poriadku hormonálnu rovnováhu. Rovno sa ma opýtala, či nemôžem byť tehotná. Povedala som jej, že sa snažíme už ½ roka a zatiaľ nič a že test som si zatiaľ nerobila. A tak mi doporučila koncom týždňa si spraviť test a ak by vyšiel, som tehotná, ak nevyjde pozitívny a dostanem menzes, že potom to začne riešiť s tými mojimi hormónmi.

Bolo to zvláštne, ale stále som si nepripúšťala myšlienku, že by som mohla byť v tom, i keď sa mi to veľmi páčilo, proste som tomu neverila. V stredu som už nevydržala a kúpila som si test s tým, že si ho spravím v piatok, lenže ako asi všetky ženy som veľmi nedočkavá a tak som si ho urobila vo štvrtok ráno (chcela som mať istotu, že vtedy je koncentrácia hormónu najvyššia). Test som si spravila a medzitým som si dala sprchu. Potom hneď po osušení som pozrela nedočkavo na okienko s výsledkom a ten mal dve čiaročky!!! Bola som nesmierne šťastná, moje tajné túžby sa naplnili! Hneď som s tým bežala za mojim drahým, ktorý ešte spal. Taký rozospatý ani moc nevnímal čo mu vravím, ale úsmev ho prezradil. Bavili sme sa o teoretickom tehotenstve už v utorok keď som prišla od doktorky a vtedy bol prešťastný, pretože aj s ním to už lomcuje a cíti potrebu ďalšieho dieťatka. Keď sme u kamarátov, ktorí majú malého syna, je celý zbláznený a stále si ho berie na ruky, kamarátke, ktorá je tehotná, hladkal bruško. Vidieť, že aj on už túži po malom batôžku.

Hneď v ten istý deň som volala aj mojej švagrinej, ktorá čaká svoje prvé detičky – dvojičky a tiež sa nesmierne potešila, že nebude sama, budeme v rodine dve naraz. Vypočítala som si termín a vyzerá to, že bábätko sa nám narodí ešte v roku Svine, 28.12.2007, o ktorom predpokladajú astrológovia, že je rokom šťastných ľudí. Krásne naplánované.