Veľa žien vie o tom, že majú skvelý nápad, ktorý by stál za to pretaviť ho do reality. Lenže. Lenže majú obavy, že sa to nepodarí, že ich zvalcuje konkurencia, že nemajú dosť peňazí, že nie sú dosť skúsené, že jednoducho niečo nemusí vyjsť. Jasné, nie vždy všetko vyjde, ale ako viete, že sa vám to nepodarí, kým to neskúsite? Naberte odvahu, nájdite si sídlo spoločnosti, založte si firmu, vyhrňte si rukávy a pustite sa do toho. Že to také jednoduché nie je? Tu je niekoľko rád, ktoré vám pomôžu.

Nenechajte sa odradiť nedostatkom skúseností

Nedostatok skúseností je výhoda, nemáte žiadne zabehnuté postupy, ktoré by vás ovplyvňovali. Preto to môžete presne podľa seba, tak, ako si myslíte, že je to správne. Dôležité je hľadať inšpiráciu, je všade. Čítajte blogy, knihy, pozerajte prednášky ľudí, ktorí niečo dosiahli a patria vo svojom odbore medzi špičku. Tí vám poradia a dajú kúsok zo svojho know-how, vykašlite sa na motivačnú literatúru, tá vám nepovie, ako robiť biznis úspešne.

Robte to poctivo

Slovensko je nastavené tak, že keď budete čokoľvek robiť poctivo, s láskou a bude vám záležať hlavne na kvalite, ktorú povýšite nad prvotné zárobky, uspejete. A je jedno, či predávate kvety, máte kaviareň alebo vyrábate ponožky. Robte to poctivo a kvalitne, úspech príde.

Dajte si záležať na tom, ako vyzeráte

Vyberajte si dámske oblečenie vždy tak, aby ste vyzerali dobre. Možno to znie povrchne, pretože to nič nehovorí o vašich schopnostiach, ale ľudia sa aj na základe tohto rozhodujú. Nerobia to kvôli tomu, že by boli všetci povrchní, robia to kvôli svojmu podvedomiu. Jednoducho psychológia. Takže aj takéto detaily rozhodujú o tom, či sa stanú vašimi zákazníkmi.

Nebojte sa požičať si

Dnes máte k dispozícii pôžičku na čokoľvek, keď nemáte dosť peňazí na rozbehnutie biznisu, požičajte si. Ale pozor, predtým si musíte vypracovať dôkladnú kalkuláciu, ktorá vám prezradí, aké musíte mať denné tržby, aby ste sa nedostali do finančných ťažkostí. Je však lepšie, keď si neúspech nepripúšťajte a nejdete len slepo za číslami. Robte to poctivo, kvalitne a s láskou, potom prídu aj peniaze.