Nielen vrásky a pigmentové škvrny znehodnocujú našu pleť a znižujú jej krásu. O komplikácie v tejto oblasti a znížený komfort sa môžu postarať aj nepríjemné kožné výrastky alebo genitálne bradavice.

Situáciu môžete vďaka modernej dobe, medicíne a technológiám riešiť už rýchlo a bezbolestne.

Dokonalá pleť a život bez kožných výrastkov

Kožné výrastky sa môžu objaviť nečakane. A väčšinou v strednom veku. Výrastky spojivového tkaniva majú väčšinou genetické príčiny, vznikajú drobnými poraneniami v kožnom tkanive alebo vplyvom liekov. Niektoré však môžu byť aj prejavom rakoviny kože.

Včasná preventívna prehliadka u dermatológa by vás mohla od týchto nepríjemných ochorení uchrániť a nepríjemné kožné výrastky lekár odstrániť.

Ak lekár zistí, že ide o nezhubný výrastok, odstraňuje sa väčšinou laserom. Podozrivé výrastky sa odstraňujú skalpelom alebo rovnako laserom. Ani jeden zákrok však nie je bolestivý a v priebehu niekoľkých minút o ňom nebudete ani vedieť.

Prečo nepodceňovať genitálne bradavice

Určitou formou výrastku sú aj bradavice. Ich pôvod je zväčša infekčný alebo získaný v detstve. Ani v tomto prípade netreba bradavice podceňovať, pretože môžu byť predchodcami závažných ochorení, ako napríklad nebezpečné genitálne bradavice.

Aj tu treba pre posúdenie ich stavu, charakteru a odstránenie navštíviť lekára – dermatológa. Odstránenie bradavíc je krátky  a bezbolestný proces. Môže sa však stať, že sa po čase vrátia a musia opäť z tela odobrať. Dobrou prevenciou tiež je, posilniť imunitu, pretože pôvodom sú vírusy a infekcie. Tak na to pri výbere vitamínov myslite.

(A/PR) Zdroj obrázka: STEKLO/Shutterstock.com