Hluk vo vnútri obytných budov je veľmi častý, no jeho intenzita závisí od použitých materiálov a  izolácie. Pohybujúce sa stoličky, detský plač, hluk práčky, rozhovor aj chrápanie sa môže veľmi rýchlo dostať z jedného domova do druhého. A žiadny kupujúci predsa nebude spokojný s touto vlastnosťou nehnuteľnosti.

Našťastie v dnešnej dobe už nie je potrebné znášať hluk našich susedov, keďže v súčasnosti existujú rôzne riešenia na odhlučnenie podláh.

Najpopulárnejšie riešenia pre zvukovú izoláciu podláh

Veľmi častým riešením  akustickej izolácie obytného priestoru je položenie falošnej podlahy na pôvodnú podlahu, medzi ktorú sa namontuje izolačný materiál znižujúci hluk. Tento typ riešenia je veľmi efektívny, keďže dosahuje zníženie hluku až o 90 %.

Sklolaminát, minerálna vlna, expandovaný polystyrén, penové sklo, polyuretánová pena alebo fenolové peny sú niektoré z najčastejšie používaných materiálov na akustickú izoláciu v dome.

Existujú aj iné riešenia, ktoré kombinujú dva materiály a ktoré zvyšujú tlmenie zvukových vĺn prenášaných von, pričom pôsobia ako bariéra proti hluku prenikajúcom dovnútra. Do tejto skupiny zaraďujeme špeciálnu kročajovú izoláciu.

Vlastnosti akustickej peny ako zvukovej izolácie

Moderné akustické peny Silent Foam sú dobrým riešením zvukovej izolácie, keďže dosahujú požadovanú úroveň ochrany pred hlukom, v ktorom sú prípustné decibely značne obmedzené.

Ak sa chceme baviť konkrétne o použití tejto peny v domoch, tak jej vlastnosti ju predurčujú na použitie v každej časti domu.

Použitím sa vďaka vysokej tesnosti dosahuje vysoká úroveň účinnosti pri pohlcovaní zvuku a zvukovej izolácii  obytných priestorov. Okrem toho poskytujú tieto peny veľmi dobré výsledky v izolácii proti hluku prenášanému vzduchom, a preto sa používajú nielen v obytných miestnostiach, ale aj na miestach s vysokou úrovňou decibelov, ako sú nočné kluby, kaviarne alebo továrne.

Užite si s týmito jednoduchými materiálmi pokojné sviatky aj vy a svoj dobrý výber oceníte počas celého roka.

(A/PR) Zdroj obrázka: Miloslav Malinek/Shutterstock.com