Ako som už spomínala, rozhodla som sa povytrieďovať niektoré staré vianočné dekorácie a ozdoby. Môj milovaný manžel to vzal doslovne a vyhodil mi umelú čečinu, ktorú som mala von v krabici odloženú. Zistila som to len pred pár dňami, keď som ju chcela použiť na výrobu vianočného stromčeka. No a tak som svoj pôvodný zámer zhotoviť vianočný stromček s ľútosťou odložila na neurčito. Lenže túto poslednú adventnú sobotu mi to nedalo, prekutrala som svoje zásoby rôznych dekorácií, ktorých mám neúrekom a vznikol na poslednú chvíľu tento stromček z obyčajného pletiva.

Budete potrebovať: 1m zeleného pletiva s menšími očkami, drobné šišky z borovice, rôzne prírodné dekorácie, sušený pomaranč, prírodné sysalové vlasy, červený sysal, červené stužky, lykový krútený prútik, tavná pištoľ, kombinačky

Ako na to:

Pletivo si stočte do kužeľa. Prebytočné pletivo na spodku odstrihnite kombinačkami a pozahýňajte ostré hrany dovnútra. Skúste párkrát stabilitu stromčeka, musí sám stáť.

Teraz okolo pletiva oviňte prírodný sysal. Točte ho dookola, aby ste robili pekné pásy. Trochu sysalu si nechajte na záver, aby ste povypĺňali medzery, ktoré vám ešte môžu vzniknúť.

Okolo celého stromčeka nepravidelne ponalepujte tavnou pištoľou drobné šišky.

Pokračujte v nalepovaní pomarančov, rôznych prírodnín – škorica, badián, oriešky – stužiek, čo vás napadne. Na záver omotajte okolo celého stromčeka lykový prútik.