Skúšali ste už premiestniť fľaštičku s olivovým olejom z kuchyne do kúpeľne? Nie? Ale to by ste mali! Olivový olej má ošetrujúce a regeneračné účinky. Pôsobí priaznivo pri ekzémoch, alergických reakciách pokožky, zápalových stavoch pokožky, aknóznej pleti. Je silne premasťujúci, prekrvujúci a zvláčňujúci, preto je vhodný na popraskanú a suchú až šupinatú pleť. Je veľmi šetrný a jemný k detskej pokožke. Má výborné účinky pri ošetrovaní vlasov a nechtov. Pri vnútornom užití dodáva telu nenasýtené mastné kyseliny, najmä kyselinu olejovú, ktorá znižuje riziko srdcových príhod.

Ako sa dá použiť olivový olej v kúpeľni?

Peeling. Zmiešate len olivový olej a morskú, prípadne himalájsku soľ. Stačí naniesť na vlhkú pleť, urobiť peeling a zvyšok zotrieť navlhčenou papierovou utierkou. Väčšinou po aplikácii takéhoto peelingu netreba pleť ani krémovať. Vaša pleť bude vypnutejšia, hladšia a rozžiarená. Je možné urobiť si takto aj peeling celého tela. Soľ môžte vymeniť za hnedý cukor a pridať prípadne trošku škorice, či polemletej zrnkovej kávy. Upozornenie: Takýto mechanický peeling by si nemali robiť ženy s citlivou pleťou a rozšírenými žilkami a cievkami (rosacea).

Odličovač. Nanesiete trochu oleja na kozmetický tampón navlhčený vodou a pohodlne ním odlíčite kompletný make-up vrátane očí.

Namiesto očného a pleťového krému. Naneste na vlhkú pleť aj očné okolie. Dokonale vám nahradí pleťový krém, má premasťujúce a hydratačné účinky.

Na nechtovú kožtičku a nechty. Zmäkčí nechtovú kožtičku a vyživí samotný necht aj suchú pokožku rúk.

Rozmaznajte svoje nôžky. Pridajte 1 polievkovú lyžicu do misky s teplou vodou a ponorte do nej nôžky na 10 minút. Po kúpeli môžete použiť aj spomínaný peeling s morskou soľou či hnedým cukrom.

Na masáže. Nalejte si olej do dlane a pridajte 1 kvapku vašej obľúbenej silice (levanduľa na upokojenie, citrón a citrónová tráva na osvieženie, ylang ylang ako afrodiziakum, ruža na prebudenie zmyslov atď.).

Pre deti a bábätká. Naozaj čistý olivový olej je vhodný pre deti a bábätká po kúpeli, ale aj na masáže.

Vlasy. Umyte si vlasy šampónom. Potom na ne naneste vodu a olivový olej v rovnakom pomere. Vmasírujte do vlasovej pokožky a opäť dvakrát zmyte šampónom. Vlasy sa vám odvďačia leskom a zdravým vzhľadom.

Obrázok zdroj: pixabay.com