Čistenie rýchlovarnej kanvice nie je žiadna veda. Zvládnete to ľavou zadnou. Stačí si vybrať jednu z týchto jednoduchých metód.

Foto: Pexels/Bia Sousa

Octová metóda

Nalejte do polovice kanvice rovnaké množstvo vody a octu. Nechajte vodu s octom zovrieť. Odporúčame vám tekutinu hneď nevylievať, ale urobiť tak až po 15 až 20 minútach. Ocot odstráni vodný kameň raz-dva! Na záver sa oplatí nechať v kanvici niekoľkokrát prevrieť čistú vodu, aby ste sa zbavili octového pachu.

Metóda kyseliny citrónovej


Naplňte kanvicu do polovice vodou a priveďte ju do varu. Po zovretí pridajte do vody 1 až 2 polievkové lyžice prášku kyseliny citrónovej. Zmes vody a kyseliny citrónovej nechajte v kanvici 15 až 20 minút, potom ju vylejte.

Oba vyššie spomenuté spôsoby vám pomôžu zbaviť sa nepríjemného vodného kameňa. Ak ste však detailisti, priveďte vaše čistenie do dokonalosti vďaka týmto dodatočným radám:

Zamerajte sa na detaily

V závislosti od stavu vašej kanvice možno zistíte, že po použití jednej z vyššie uvedených metód odstraňovania vodného kameňa potrebuje trochu dodatočného čistenia, aby bola dokonale čistá. V takomto prípade môžete použiť mäkkú čistiacu špongiu a jemne vydrhnúť vnútro kanvice. Nakoniec ju opláchnite čistou vodou.

Foto: Pexels/Dominika Roseclay

Skontrolujte Filter

Ak má vaša kanvica filter v blízkosti výtoku, nezabudnite ho často oplachovať. Ak nájdete na filtri usadeniny vodného kameňa, jednoducho ho namočte na niekoľko minút do octu, aby sa nános uvoľnil. Vďaka tomu ho vyčistíte omnoho jednoduchšie.

Na čo by ste ešte nemali zabúdať:

● Vylejte prebytočnú vodu z kanvice zakaždým, keď ju použijete. Znížite tak hromadenie minerálov.
● Usadzovaniu minerálov sa vyhnete aj tým, že budete používať len destilovanú alebo filtrovanú vodu.
● Nikdy neponárajte rýchlovarnú kanvicu do vody, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu vykurovacieho telesa.
● Vyčistite vonkajšiu časť kanvice aspoň raz za týždeň, aby ste zachovali jej lesklý vzhľad.

Zdroj: How To Descale And Clean Your Electric Kettle In No Time (onegoodthingbyjillee.com), Foto: Pexels, Titulné foto: Pexels/Phenyo Deluxe