Na škaredé upršané dopoludnie som pre vás pripravila zopár papierových skladačiek, z ktorých so svojimi deťmi zhotovíte rôzne zvieratká. A možno vás inšpirujem a zhotovíte si aj vlastné podľa tohto návodu.

Psík a mačička

Z farebných papierov si vystrihnite štvorce o veľkosti 13×13 cm a preložte ich diagonálne. Na jednom z koncov zahnite “chvost”. Na hlave zahnite uši, tak ako je naznačené a takisto odstrihnite podľa návodu spodok. Papuľku si vystrihnite z inej farby, prilepte ju a dokreslite zvyšok. Mačacia hlava sa lepí naopak a nemusíte z nej nič odstrihnúť.

Kačička

Na kačičku si vystrihnite štvorec o veľkosti 15×15 cm a 5×5 cm (hlava). Preložte podľa návodu. Papier obráťte, spodok zahnite (chvost), vrch na hrdlo a krídla zastrihnite podľa naznačených línií. Ďalej si na štvorec 5×5 cm nakreslite podľa návodu hlavu a vystrihnite. Z červeného papiera si pripravte zobák, nezabudnite zarátať i kúsok papiera na zahnutie, tj prilepenie k hlave. Nakoniec vystrihnite a pod chvost prilepte nohy. Prilepte i pohyblivé oči alebo ich jednoducho dokreslite.

Motýľ

Na motýľa potrebujete poskladať papier ako na harmoniku, ozdobiť si ho môžete podľa vlastnej fantázie. Ja som použila na telo plyšový drôtik, na jeho konce som navliekla korálky (oči) a pripevnila na papier.

Trojfarebného motýľa som urobila z 3 rôznofarebných papierov (môžete použiť i dúhové) a nožnicami som zostrihala okraje.