Ak hľadáte riešenie, ktoré prinesie do interiéru viac svetla, vzdušnosti a priestrannosti, posuvné dvere sú tou správnou voľbou. Ide o často využívaný prvok modernej architektúry, ktorý je medzi dizajnérmi veľmi obľúbený. Pýtate sa prečo? Máme pre vás odpoveď – dokonca 5 dôvodov.

Úspora priestoru

Kým pri štandardných interiérových dverách musíte do úvahy vziať aj výkyvný oblúk (systém pántov), posuvné dvere (koľajnicový systém) žiadnym spôsobom neeliminujú využiteľný priestor a nemajú vplyv na rozmiestnenie nábytku. Vďaka tomu sú skvelým riešením do malých bytov či iných stiesnených miestností (šatník, chodba, špajza, kúpeľňa, atď.).

Maximalizácia prirodzeného svetla

Zasúvacie dvere dokážu predeliť priestor bez toho, aby kompletne blokovali prísun svetla. V moderných domácnostiach zariadených v industriálnom štýle sú častým trendom práve celosklenené posuvné dvere. Benefitom týchto dverí je aj schopnosť opticky zväčšiť priestor.

Tip: Ak vyžadujete viac súkromia, môžete siahnuť po mliečnom skle alebo robustnejších dverách so “sklenými okienkami”.

Tichý dojazd

Výhodou posuvných dverí je aj tichý spôsob otvárania a zatvárania – hladko sa pohybujú po hornej koľajnici. Už žiadne vŕzganie pántov, “štabarcovanie” kľučkou či zabuchnutie dverí pri silnom prievane.

Flexibilita

Otvorené priestory sú v dnešnej architektúre vyhľadávaným konceptom. Z hľadiska praktickosti však majú svoje nevýhody. Posuvné dvere vám poskytnú možnosť oddeliť jeden funkčný priestor od druhého, ak to budete zrovna potrebovať (napr. obývačku od kuchyne, pracovňu od spálne a podobne).

Rozmanitosť štýlov

Ak sa orientujete viac na vzhľad ako na doteraz spomínané praktické benefity, určite vás poteší, že interiérové posuvné dvere nájdete vo viacerých štýloch. Vyberať môžete z rôznych povrchových úprav (lakované, morové, atď.), materiálov (drevo, drevovláknité dosky, sklo) či prevedení podľa spôsobu inštalácie (posuvné dvere do puzdra alebo na stenu).


(A/PR) Zdroj obrázku: Archi_Viz / Shutterstock.com