V Taliansku nájdete množstvo miest, ktoré majú svoje prezývky, niektoré sú zaslúžené viac, iné menej. Rím je večné mesto, ktoré musíte vidieť a potom môžete zomrieť. Miláno je mesto módy, kde nájdete to najlepšie dámske oblečenie na svete. Historická Bologna sa pýši prezývkou Červené mesto vďaka krásnym budovám z červených tehiel. A čo napríklad taká Sicília? Tú prezývajú Ostrov slnka. A celkom oprávnene, pretože v takej Catanii na Sicílii vás ročne prebudí slnečné ráno až 253-krát, dokopy tu slnko svieti ročne neuveriteľných 2591 hodín. Ideálny ostrov na dovolenku, čo poviete?

Sicília nie je iba o slnku

Sicília je ostrovom prírodných krás, žili tu napríklad Archimedes a svätý Pavol, a to svedčí o ich skvelom vkuse. Nech sa nachádzate kdekoľvek, vaše zmysly vždy poteší svieži morský vzduch miešajúci sa s vôňou čerstvých citrusov a ešte čerstvejších rýb na miestnych trhoch. Sicília bola dlhé roky pod gréckou nadvládou, čo sa prejavilo aj na jej krásnej architektúre. Vďaka nej je to ostrov, ktorý má najdlhší zoznam pamiatok zapísaných v svetovom dedičstve UNESCO. Ktoré miesta na Sicílii sú tie najkrajšie?

Najkrajšie miesta na Sicílii

Sicília má množstvo krásnych pláží a aj historických miest. Medzi najkrajšie patrí Agrigento, kde objavíte stále žijúceho ducha Grécka. Miestni sú priateľskí a zoznámenie s vami považujú za príjemné spestrenie všedného dňa, nebojte sa rozhovoru s nimi. Staroveké chrámy, stĺpy a atmosféra, to všetko vám toto mestečko ponúkne. Ďalším historickým velikánom, ktorého návšteva rozžiari vaše oči aj zvyšné zmysly, sú Syrakúzy. Na Sicílii sa môžete tešiť na jedny z najkrajších pláží nielen v Európe, ale ja na celom svete. Zrejme najkrajšou z nich je Rabbit beach – biely piesok pod vami, za vami skalnaté útesy a pred vami nekonečný horizont azúrového mora. Gratulujeme, našli ste raj na zemi.

Kombinácia dovolenka a Sicília je to najzmyselnejšie spojenie, pre ktoré sa môžete rozhodnúť. Ani kokos a krémová náplň s lahodným orieškom nedokážu potešiť vaše zmysly tak ako tento ostrov.