Premeňte počas Vianoc detskú izbuJe to ako s ponožkami. Každý ich potrebuje, ale pod stromčekom nikoho nepotešia. U vianočných darčekov sa totiž cení originalita a to, ako dobre poznáte obdarovaného. S deťmi máte našťastie veľa možností, ako aj praktické darčeky poňať kreatívne.

V žiadnom liste pre Ježiška sa nestretnete s túžbou po novej skrini alebo matraci. Ako rodičom je vám ale jasné, že práve tieto veci vaše dieťa potrebuje. Ako na to? Stačí zapojiť kreativitu a praktické darčeky doplniť o také, ktoré nadchnú každé dieťa.

  1. Skriňa alebo vstup do Narnie?

Majú vaše deti rady knihy alebo filmy Narnia? Ak áno, máte vyhrané. Ak nie, kúpte okrem novej skrine aj knihu Lev, čarodejnica a skriňa alebo DVD s filmom. V príbehu štyri deti objavia v skrini priechod do krajiny Narnie, kde existujú hovoriace zvieratá a čas plynie inak.

Premeňte počas Vianoc detskú izbu (2)Stačí teda, keď na dvere skrine umiestnite ceduľku s nápisom “Vstup do Narnie” a dovnútra vylepíte napríklad plagát z filmu. Z obyčajného darčeka sa razom stane neobyčajný.

  1. Posteľ na prérii alebo na rozkvitnutej lúke

Nová posteľ úsmev na detskej tvári príliš často nevykúzli. Dizajnové samolepky na stenu alebo tapeta v podobe obrej omaľovánky áno. Ak vaše dieťatko miluje kovboja a indiánov, vyberte indiánske motívy a ako ďalší darček pod stromček kúpte malé teepee ako skrýšu.

  1. Obliečky, v ktorých sa bude spať ako v rozprávke

Ďalší spôsob, ako urobiť novú posteľ atraktívnejšou, sú obliečky s motívmi obľúbenej rozprávky. Radšej vezmite rovno dvoje, pretože inak budete musieť pri každom prezliekaní postele vyjednávať a zjednávať. Staršie deti zase ocenia dizajnové obliečky.

  1. Sedací vak na čítanie aj pre návštevy

Sedací vak poteší veľké i malé deti a bezchybne zaplní prázdny roh v detskej izbe. Vaky sú naplnené PVC guličkami, ktoré sa prispôsobia telu a sedenie je tak nielen veľmi pohodlné, ale aj zdravé.

  1. Matrac

Premeňte počas Vianoc detskú izbu (3)Kým sedací vak poteší každé dieťa, matrace tak populárne nie sú. Napriek tomu je kvalitný matrac pre zdravý vývoj dieťaťa nevyhnutný a rodičia by jeho význam nemali podceňovať.

Matrace Matex ponúka široký výber detských matracov, ktoré vašim deťom zabezpečia perfektnú oporu a teda aj zdravý vývoj. Pod stromček ich môžete darovať sa štýlovými obliečkami alebo napríklad s novým plyšovým kamarátom pre ľahšie zaspávanie.