V žiadnej z miestností by vám nemalo chýbať hlavné osvetlenie, za ktoré môžeme považovať luster alebo bodové svietidlá rôznych tvarov. Napriek tomu môžete niekedy v interiéri pociťovať absenciu svetla, ktorú dokážu napraviť moderné svietniky. Okrem estetickej funkcie dokážu celú miestnosť zútulniť a pridať svetlo.

Populárne druhy svietnikov

Pri výbere svietnika je potrebné zohľadniť najmä materiál a samotný dizajn, aby korešpondoval k interiérovému zariadeniu. Najčastejšie sa svietniky vyrábajú z ocele, dreva, skla alebo inej keramiky. Ak vás zaujímajú skôr luxusnejšie a honosné svietniky, tak si môžete vybrať svietnik s atypickým tvarom alebo výrazným dekórom.

Hlavné výhody svietnikov v interiéri:

  • Široká ponuka štýlových svietnikov vám umožňuje nájsť taký, ktorý sa bude hodiť do určitého interiérového štýlu.
  • Ich prítomnosť dokáže navodiť harmonickú a príjemnú atmosféru s hrejivým pocitom domova.
  • Svietniky majú svoju históriu vďaka čomu budú stále klasickou a štýlovou ozdobou.

Nezabudnite na dekoračné sviečky

Pri kúpe svietnika nesmiete zabúdať na to, že jeho súčasťou budú sviečky. Tie so sebou prinášajú mnohé výhody, no dôležité je nájsť vhodný druh pre váš svietnik. Každá sviečka by mala prevoňať a rozžiariť priestor, čo pridá vášmu interiéru na útulnosti. Môžete s nimi rátať aj ako so záložným zdrojom svetla v prípade výpadku elektrického prúdu. Do sklenených svietnikov sa vám budú skvelo hodiť sviečky s krištáľovým viečkom.

Ponuka moderných svietnikov je skutočne bohatá, čo nám umožňuje nájsť ideálny svietnik do obývačky alebo spálne. Vďaka svietnikom vytvoríte príjemnú rodinnú atmosféru a priestor ozdobíte originálnym dekoračným prvkom. Výhodou je aj široká ponuka rôznych tvarov, vybrať si tak môžete vysoký, nízky, hranatý alebo napríklad guľatý svietnik. Avšak môžete nájsť aj iný atypický tvar, ktorý bude pôsobiť skutočne štýlovo.

Zdroj obrázku: Ewalds.sk (A/PR)