08020.jpgFebruár nie je len mesiac, ktorý si každý z nás spája len s Valentínom, alebo fašiangami. Je to čas, kedy my, tvorivé ruky myslíme na jarné dekorácie. Nie že by sme už vyrábali jarné dekorácie, ale je najlepšie obdobie na výrobu prútených venčekov.

Pred rokom som toto obdobie zameškala a potom už bolo neskoro, pretože prútiky mali už púčiky, ktoré sa olamovali a konáriky boli stvrdnuté. Práve teraz v zimnom období sú konáriky akurát, pred rozpučaním a dostatočne ohybné. Takže ak máte možnosť, pozháňajte si vŕbové prúty a vytvorte si venčeky.

08021.jpgPotrebujete na to vŕbové prúty (vhodné sú zo smutnej vŕby, alebo vŕby Matsudovej). Zoberte si asi 10 prútikov zo smutnej vŕby a stočte ich do venčeka. Fixujte v ľavej ruke celý kruh. Zoberte ďalší zväzok a začnite ho omotávať v opačnom smere cez venček. Dobre fixujte výhonky pomedzi prúty. Ak je stále venček nestabilný, fixujte ďalším dlhším prútom, až kým nie je venček jednotný. Takto si môžete pripraviť venčeky rôznych hrúbok, dĺžok a do veľkej noci ešte dobre vyschnú a bude sa dať na ne lepiť tavnou pištoľou.