krep-011.jpgDnes by som všetkým vám, ktorí radi tvoríte, predstavila novú metódu tvorenia dekoratívnych kvetov – pomocou krepového papiera. Príroda sama je veľmi dobrým námetom na tvorenie, pretože existuje úžasné množstvo kvetov, ktoré sa dajú pomocou krepového papiera vytvoriť. Dnes by som začala od tých jednoduchších – púpavou.

Čo budete potrebovať: žltý a zelený krepový papier, špajdle alebo aranžovací drôt, viazací drôt, nožnice, disperzné lepidlo
Ako na to:

krep-001.jpg

Odstrihnite si zo žltého krepového papiera pás dlhý 50cm a vysoký 5cm. Pásik poprekladajte na šírku asi 10cm a do polovice ho po výške rozstrihajte na tenké pásiky.
krep-002.jpg

Vezmite špajdlu alebo aranžovací drôtik a jemným riasením naň dookola omotajte tento pásik. Dobre spevnite viazacím drôtom, aby sa hlavička nehýbala. Strapatú hlavičku rovno zastrihnite.
krep-003.jpg

Zo zeleného krepového papiera si odstrihnite pás dlhý 10cm a vysoký 4cm. Do polovice ho ponastrihujte na tenké pásiky. Jednotlivé pásiky medzi prstami zošúľajte. Pás priložte ku kvetu a dobre prilepte.
krep-004.jpg

Vezmite si pás zeleného krepového papiera šírky 4cm a na vrchu ho prilepte ku okvetnému lístku. Postupne okrúcajte okolo špajdle alebo drôtika až na spodok, odstrihnite a prilepte ku stonke. Kvietok je hotový.