Mamičky, ktoré majú svoje materské mliečko a chceli by svojmu dieťatku začať dávať detské kaše, nemusia hneď siahať po mliečnych kašiach, ale stačí, ak si kúpia nemliečne kaše a dieťatku pripravia výbornú večeru, alebo olovrant. Základná kaša, ktorú môžete dostať, je ryžová instantná kaša, alebo ryžová krupička od Nestlé. Pripravujú sa s materským mliekom. Postupujte podľa návodu, ale môžete vyskúšať aj nasledovné recepty.

Ryžová kaša s mrkvou
140ml materského mlieka, 8 mierne navŕšených polievkových lyžíc nemliečnej ryžovej kaše, 2 stredne veľké mrkvy
Materské mlieko zohrejte a postupne vmiešajte ryžovú kašu. Uvarenú mrkvu roztlačte vidličkou alebo rozmixujte a dôkladne vmiešajte do kaše.

Banánová ryžová kaša
6 mierne navŕšených polievkových lyžíc detskej ryžovej krupičky Nestlé, 120ml dojčenského mlieka, 1 banán
Materské mlieko zohrejte a primiešajte do neho detskú krupičku. Ošúpaný banán roztlačte vidličkou na jemnú kašu a pridajte do krupičky. Dôkladne rozmiešajte.

Jablčná obilninová kaša
8 mierne navŕšených polievkových lyžíc nemliečnej osemzrnnej kaše Nestlé, 140ml dojčenského mlieka, 1 jablko
Materské mlieko zohrejte a primiešajte do neho kašu. Jablko umyte, ošúpte, nastrúhajte na jemnom strúhadle a dôkladne vmiešajte do kaše.

Osemzrnná kaša s hruškou
8 mierne navŕšených polievkových lyžíc nemliečnej osemzrnnej kaše Nestlé, 120ml dojčenského mlieka, 1 maslová hruška
Materské mlieko zohrejte a primiešajte do neho kašu. Hrušku umyte, ošúpte, roztlačte vidličkou a dôkladne vmiešajte do kaše.

Špenátová polievka
2 polievkové lyžice čerstvého špenátu, 30 ml materského mlieka, 2 polievkové lyžice ryžovej kaše
Špenát udusíme na troške vody, pridáme materské mlieko a zahustíme ryžovou kašou.

Ryžová kaša s brokolicou
6-7 ružičiek brokolice , 30ml materského mlieka , 2 polievkové lyžice ryžovej kaše
Brokolicu uvaríme vo vode domäkka. Po uvarení brokolicu vyberieme a roztlačíme vidličkou. Do mlieka pripravíme ryžovú kašu a zmiešame s roztlačenou brokolicou. Podávame teplé.

Brokolicové pyré s ryžou
3 ružičky brokolice, 150ml dojčenského mlieka, 3 polievkové lyžice ryžovej kaše, 2-3 kvapky oleja, 1 žĺtok
Brokolicu umyjeme, podusíme na troche vody a pridáme uvarený žĺtok. Roztlačíme vidličkou. Dojčenské mlieko zmiešajte s pripravenou ryžovou kašou a premiešajte s brokolicou. Pridajte olej a premiešajte.

Receptov je určite ešte väčšie množstvo, existujú aj ochutené nemliečne kaše, do ktorých ale smelo môžete pridať ešte navyše ďalšie ovocie. Fantázii sa medze nekladú.