Aj vy každý deň premýšľate nad tým, čo dáte deťom zajtra do desiatovníka tak, aby ich desiata bola nielen zdravá a chutná, ale aj vizuálne zaujímavá?  Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi a pripravte svojim ratolestiam parádny Veľkonočný desiatovník plný zdravých dobrôt. Budeme radi, ak nám napíšete, čo z uvedených jedál im chutilo najviac :-)

Extra TIP: na servírovanie ovocia, kúskov zeleniny, či drobných pochúťok vám poslúžia papierové, alebo silikónové košíčky na muffinky.

 1. Veľkonočný košíček Bentology (celozrnná žemľa, šunka, krémový roztierateľný syr, plátky syra Cheddar, šalát + hrášok + jahody a černice + 2 sušienky).
 2. Košík – žemľa  Bento School Lunches (celozrnný sendvič, plátkový syr, jedlé ozdoby + hrozno bez jadierok + zajko z vodového melóna a melóna cantaloupe + baby mrkvičky).
 3. Veľkonočné vajíčko & zajko Bento Diva (chlebík vykrojený do tvaru vajíčka s jedlými ozdobami + jahody + krekry + baby mrkvičky).
 4. Veľkonočná desiata Lunchbox Awesome (chlebík s nátierkou vykrojený do tvaru zajka ozdobený syrom a jedlými ozdobami + vajíčko + kanadské čučoriedky + maliny + baby mrkvičky).
 5. Poľovačka na vajíčka Mommy + Me Lunch Box (syr Babybel + kvetiny z marshmallow cukríkov + vajíčko uvarené na tvrdo a vymodelované do tvaru zajaca + celozrnné krekry + čerstvá mrkva na pásiky + paprika na pásiky).
 6. Niečo pre vegetariánov Veggie-Bento (chlebík vykrojený do tvaru zajaca potretý syrom typu Lučina/Philadelphia ochuteným jahodovým džemom, oči – cukríky, fúzy z ovocnej kože + cícerový hummus + ružičkový kel + mrkva + uhorka + tulipány z kiwi a grapefruitu).
 7. Jahniatko pre drobcov Lunch by Super Healthy Kids (granola, sezamová tyčinka + kuriatko z vajca uvareného na tvrdo s listom šalátu + obložený chlebík vykrojený do tvaru jahniatka + mrkva + šalát + kápia + červená cibuľa + mandarínka).
 8. Jednoduchý Veľkonočný zajko Bentology (celozrnný chlebík, syr Cheddar na obloženie navrchu, jedlé ozdoby, oči – riasa nori, petržlen na podstielku + mrkva + červené hrozno + černicový jogurt + 2 mini čokoládové vajíčka).
 9. Chlebíkový zajačik Glory’s Mischief (celozrnný chlebík s nátierkovým maslom, šunka, syr + brokolica, mrkva na bloženie).
 10. Rýchla desiatová pochúťka Crazy Mommy (chlebík s nutellou + černice a hrozno bez jadierok na obloženie + chlebová placka  s vajíčkom (Roti Prata – recept zo Singapuru), môžete nahradiť “suchou” palacinkou + hrozno).
 11. Veľkonočné kuriatko Crazy Mommy (celozrnný chlebík, maslo, plátkový syr + kiwi a černice;  placka typu tortilla obložená šunkou a vajíčkom + hrozno + mandarinka + černice).
 12. Veľká noc je tu Bento School Lunches (celozrnný chlebík + syr, mrkva na pásiky, oliva + biele hrozno bez jadierok + cukrové vajíčka + ozdoby).

Zdroj: http://www.thefrugalfemale.com/