Častokrát je bežným javom, že ľudia vyhodia svoje tenisky, pretože sú zničené. Dôvodom však nie je samotné rozpadnutie či opotrebovanie tenisky, ale napríklad nevyčistiteľná špina, drobné odreniny alebo poškriabanie. Dôležitou otázkou je, či sa ľudia o svoje tenisky počas ich nosenia starali. Správna starostlivosť totiž môže predĺžiť životnosť vašej obuvi aj o niekoľko rokov.

Keď sa rozhodnete investovať peniaze do kvalitných a značkových tenisiek, nie je škoda, že ich po roku nosenia musíte vyhodiť, pretože vyzerajú nadmerne opotrebovane? O obuv by ste sa mali pravidelne starať a predĺžiť tak jej životnosť. Ako na to?

Impregnujte kožené tenisky

Počuli ste už o impregnácii? Impregnácia je niečo ako výživa pre vašu obuv. Mali by ste ju na tenisky aplikovať hneď po zakúpení. Ako príklad si môžeme vziať kožené tenisky adidas Originals Superstar. Impregnáciou, teda nanesením špeciálneho prípravku na ich povrch, dokážete zabezpečiť vyššiu odolnosť voči vonkajším vplyvom, ako je napríklad dážď alebo iné znečistenie. Ak by ste koženú obuv nenaimpregnovali, po niekoľkých upršaných vychádzkach by sa na nich mohli objaviť škvrny, ktoré len tak nevyčistíte. Prípravok môže byť v podobe krému, vosku alebo v spreji.

Aplikujte čistiace prípravky na obuv

Sme naučení všetko čistiť len vodou. Voda však nie je vždy schopná vyčistiť z tenisiek všetky nečistoty, a to najmä v prípade bielych tenisiek, akými sú napríklad značkové adidas Stan Smith. Tenisky by ste nemali dávať do práčky, pretože sa ničí ich pevnosť a stráca sa pružnosť. Handrička s vodou častokrát spôsobí skôr fľaky, ktoré budete musieť neskôr znovu očistiť. Na kvalitné značkové sneakers je fajn mať doma aspoň jeden čistiaci produkt, aby vám tenisky vydržali čo najdlhšie.

Na trhu nájdete rôzne čistiace sady, penové čističe na odlišné materiály, napríklad semiš, koža, plátno a iné, rovnako tak aj deodorizér, ktorý chráni tenisky pred zápachom a vlhkosťou.

Revolučný tip - majte druhé tenisky

Možno vám na prvý pohľad príde zábavné, že jedným z tipov na starostlivosť je mať rovno druhý pár. Avšak, striedaním aspoň dvoch párov tenisiek zabraňujete tomu, že sa jeden pár rýchlo vynosí a postupne dôjde k jeho opotrebeniu. Ak zháňate nové tenisky, určite navštívte online katalóg Flexdog, kde nájdete mnoho kvalitných a značkových tenisiek za dobrú cenu.

V konečnom dôsledku vám starostlivosť o tenisky nezaberie veľa času. Myslite na to, že vďaka dobrej starostlivosti budete môcť nosiť váš obľúbený pár dlhšie a ušetríte aj peniaze. Vaše tenisky budú zároveň čistejšie, žiarivejšie a dlhšie budú vyzerať ako nové.

(A/PR), zdroj obrázkov: shutterstock.com