Nejeden rodič by súhlasil, že deti až príliš rýchlo rastú. Ani sa nenazdáte a z bábätka máte odrazu predškoláka a školáka. Detská izba je útočiskom pre každé dieťa, pretože tvorí jeho svet. Je preto dôležité, aby sa vaše ratolesti vo svojej izbe cítili dobre a bezpečne. Rovnako je dôležité, aby bolo v detskej izbe všetko, čo dieťa potrebuje k bežnému fungovaniu.

Prispôsobiteľný nábytok do detskej izby

Poznáte to. Kúpili ste do detskej izby posteľ, stolík, stoličku, skriňu – jednoducho všetok základný nábytok. Po roku ste však zistili, že posteľ je krátka, stolička malá, stôl nízky a skriňa nedostatočná na všetko oblečenie. Základný nábytok musíte kúpiť opäť. Je preto lepšie myslieť včas na to, že dieťa rýchlo vyrastie a jeho nároky sa budú meniť.

Ak chcete ušetriť peniaze, kúpte nábytok, ktorý bude „rásť“ spolu s dieťaťom. Môže ísť o ergonomické stoličky, detskú rastúcu posteľ a v neposlednom praktický nastaviteľný stôl. Aké výhody so sebou prináša?

Jeden stôl na niekoľko rokov

Stačí, ak kúpite jeden kvalitný rastúci stôl a najbližšie roky nemusíte vôbec rozmýšľať nad kúpou nového. Aj deti môže potešiť skutočnosť, že stôl, na ktorý si zvyknú, bude v ich izbe dlho. Môžu si ho ozdobiť, postaviť naň obľúbené stojany na perá či podložku na písanie. Rastúci stôl ich prevedie predškolským aj školským obdobím a určite ich nesklame. Okrem toho má priaznivý vplyv na držanie tela a vytvorenie si zdravých návykov pri práci za stolom.

Môžete ho posunúť ďalej

Ak už teraz viete, že vaše dieťa bude mať raz súrodenca, rastúci stôl je skutočne výhodná investícia. Keď staršie dieťa vyrastie a kúpite mu nový stôl, nastaviteľný stôl opäť znížite, vyčistíte a premiestnite ho do druhej detskej izby, kde bude opäť slúžiť niekoľko rokov. Kúpa nastaviteľného rastúceho stola je teda výhodná aj z dlhodobého hľadiska.

Na druhej strane, ak deti zdieľajú spoločnú izbu, tento stôl môžu používať obe - správnu výšku si jednoducho prispôsobia svojim individuálnym potrebám, resp. telesnej výške.

K výškovo nastaviteľnému stolu môžete rovnako kúpiť stoličku, ktorá sa dá polohovať a rastúcu posteľ, vďaka čomu bude mať vaše dieťa v priebehu rokov presne to, čo potrebuje.

(A/PR), zdroj obrázkov: shutterstock.com