popradske2.jpgPrichádza leto a s ním rôzne dovolenky a výlety s deťmi. Pre tých, ktorí tento rok stavili na spoznávanie Slovenska a jeho krás, prinášam rôzne tipy na výlety. Tieto výlety som absolvovala ja s mojou rodinou a tak môžem sama posúdiť náročnosť a pridať vlastné skúsenosti. Dúfam, že vám tieto rady pomôžu a strávite nezabudnuteľné chvíle pri potulkách po Slovensku. Dnes by som začala túrou z Tatranskej Štrby cez Štrbské pleso na Popradské pleso.

popradske.jpgNáročnosť: nízka, vhodné pre rodiny s deťmi
Dĺžka trasy: 1 ¾ hodiny zo Štrbského plesa na Popradské pleso
Doprava: autom do Tatranskej Štrby, potom zubačkou na Štrbské Pleso
popradske1.jpgTrasa: Turistický chodník Štrbské Pleso – Popradské pleso – červená značka
Alternatíva: vrátiť sa rovnakou trasou späť, alebo pokračovať na symbolický cintorín (žltá značka) a vyjdete na železničnej stanici Popradské pleso (modrá značka) – môžete ísť 20 min. peši na Štrbské pleso alebo vlakom za 3 minúty ste na Štrbskom plese. Tam sa môžete poprechádzať po Štrbskom plese, alebo ísť rovno nazad zubačkou do Tatranskej Štrby

Vlastné skúsenosti: krajšia trasa je na Popradské pleso zo Štrbského plesa po lesnej ceste, pretože zo železnice Popradské pleso sa ide len asfaltovou cestou, kdežto zo Štrbského plesa môžete ísť asfaltovou alebo turistickou cestou. Túra je vhodná aj pre rodiny s kočíkmi.