Kúpeľňa už v dnešnej dobe nie je vnímaná ako výlučne praktická miestnosť, do ktorej prídete, vykonáte všetky potreby a bez akejkoľvek emócie odídete. Pri architektonických návrhoch interiérov sa čoraz viac dbá na jej dizajn a jedinečný charakter. Mala by byť časťou domácnosti, kam sa vždy radi vrátite. Priestorom, ktorý je synonymom relaxu a odpútania sa od rýchleho okolitého sveta.

Pýtate sa, ako by mala taká trendy kúpeľňa vlastne vyzerať? V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme jedinečné moderné riešenia, ktoré môžete využiť aj vo vašej domácnosti!

Inteligentná toaleta? Dnes už žiadne sci-fi!

Veru tak, aj na slovenskom trhu si bez problémov môžete zakúpiť toalety, ktoré disponujú smart technológiami. Čo si pod tým predstaviť? Napríklad vyhrievanú dosku s vlastným termostatom. Vrchná doska slúžiaca na zakrytie toalety dokáže byť poháňaná elektromotoricky a sama sa vám po príchode do kúpeľne zodvihne. No to zďaleka nie sú jediné luxusné funkcie, ktoré stoja za pozornosť!

Súčasťou inteligentných toaliet je obvykle zabudovaný bidet, ktorý si viete programovať a nastavovať podľa vašich potrieb. Splachovanie je bezdotykové, vykonáva sa pohybom nohy popred senzor. V neposlednom rade, vnútorná strana záchoda je vybavená špeciálnymi technológiami zabezpečujúcimi dezinfekciu. O svoje WC sa tak skoro vôbec nemusíte starať a stále vyzerá ako nové.

Trendy kúpeľňa a umývadlová skrinka nad podlahou

Keď sa pozriete na návrhy moderných kúpeľní, takmer všetky majú spoločnú jednu vec – umývadlové skrinky sú prichytené na stene a nedotýkajú sa zeme. Takéto riešenie má 2 výhody. V prvom rade, vyzerá exkluzívne a dodáva kúpeľni vzdušnejší nádych. No zároveň, uľahčuje údržbu podláh. Pod skrinkou jednoducho povysávate, prípadne umyjete zem bez toho, aby ste zápasili s nôžkami a rôznymi úzkymi medzierkami.

Sprchová zástena walk-in

Toto jedinečné riešenie sprchového kúta dodá vašej kúpeľni nádych vzdušnosti a minimalizmu. Namiesto vaničky a dvierok sprchového kúta máte len jednu či dve fixné sklenené steny. Do sprchového kúta tak vojdete úplne bezbariérovo. Výhodou walk-in sprchovej zásteny je jednoduchosť a maximálne využitie priestoru. Na sprchovanie tak máte viac miesta.

Samozrejme, nevyhnutnosťou je zabezpečenie spádu podlahy pod sprchovým kútom, aby voda správne odtekala.

Hydromasážny sprchový panel

Moderným trendom sú špeciálne sprchové panely, ktorých súčasťou sú vodné trysky. Tie sa postarajú o príjemnú masáž chrbta. Zohnať môžete taktiež špeciálne masážne sprchovacie hlavice. Niektoré hydromasážne panely majú zabudované reproduktory, ktoré si viete spárovať s vaším smartfónom. Svoj dokonalý vodný relax si tak dokážete spríjemniť aj hudbou.

Náladové LED osvetlenie

Túžite po romantike vo vani? Alebo potrebujete silné svetlo, aby ste videli všetky detaily? Trendy kúpeľňa by mala disponovať moderným osvetlením, ktoré dokáže meniť svoj svetelný výkon v závislosti od vašich potrieb.

Moderným trendom sú LED pásiky, ktoré sa dajú nalepiť pod poličky, skrinky, respektíve na akúkoľvek inú plochu. Môžu meniť svoju farbu a intenzitu. Ovládať sa často dajú na diaľku, prostredníctvom smartfónu alebo špeciálneho ovládača. O dokonalé osvetlenie všetkých kútov kúpeľne sa postarajú bodové LED žiarovky zapustené do stropu. Tie vedia byť taktiež napojené na ovládač, ktorý umožňuje plynulo meniť ich svietivosť.

Podlahové kúrenie plné výhod

Možno to poznáte aj vy. Užívate si dokonalý relax v horúcej sprche či vani, potom z nej vyjdete, dotknete sa chodidlom podlahy a máte čo robiť, aby vám náhly pocit chladu nespôsobil šok. Samozrejme, takýto problém sa dá riešiť rôznymi koberčekmi a uterákmi, no existuje aj oveľa praktickejšie riešenie – podlahové kúrenie.

Benefity, ktoré stoja za to

Nielenže vám nebude zima na nohy, ale naviac sa mokrá podlaha rýchlejšie vysuší. Podlahové kúrenie je obvykle napojené na systém zónovej regulácie, vďaka ktorému si dokážete nezávisle nastavovať teplotu podľa potrieb. Využiť môžete aj časovač, ktorý v určitých hodinách automaticky zapne, respektíve, vypne vyhrievanie podlahy. Viete tak citeľne ušetriť na energiách. A v neposlednom rade, podlahové kúrenie šetrí priestor a robí kúpeľňu na pohľad uhladenejšou.

Jednoduché sušenie uterákov – aby vám uteráky v kúpeľni rýchlo schli a nespôsobovali zvyšovanie vlhkosti, odporúčame do kúpeľne inštalovať radiátorový rebrík. Ten môže byť ovládaný na diaľku prostredníctvom smartfónu. Prípadne, viete ho naprogramovať, aby hrial len v určitých časoch.

Zabudovaný reproduktor

Tomu, aby kúpeľňa bola skutočne dokonalou miestnosťou na večerný relax, napomôže reproduktor zabudovaný do stropu či steny. Ten jednoducho spárujete so svojím smartfónom a môžete si vychutnávať svoju obľúbenú muziku. Alebo si viete pustiť oddychové zvuky prírody. Dokonalá romantika je zaručená!

Trendy kúpeľňa inšpirovaná prírodou

Čo sa týka materiálov a farieb, v kurze sú dnes prírodné motívy, ktoré viete do svojej kúpeľne vniesť napríklad v podobe veľkoformátových kamenných dlaždíc s 3D efektom. Tie môžu tvoriť nielen podlahu, ale aj steny. Veľkej obľube sa tešia kremenné umývadlové dosky. Zohnať sa dajú taktiež kachličky s rôznymi drevenými vzormi.

Praktický tip - Svoju kúpeľňu môžete veľmi pekne oživiť aj reálnymi rastlinami. Vyberte si však druh, ktorý dobre odoláva vlhkosti.

Máte aj vy nejaké tipy a návrhy, čo by rozhodne nemalo chýbať v trendy kúpeľni? Dajte nám vedieť!

(A/PR)