Sú vaše batérie tak vybité, že už úplne ochabujete, no dokončenie dôležitej diplomovej práce nepustí? Potrebujete tipy, ako bojovať s únavou a krátkodobo dobiť baterky? Potom ste na správnom mieste.

Zostavili sme krátky zoznam riešení, s ktorými môžete rýchlo bojovať s únavou a dodať si energiu.

Nadýchajte sa čerstvého vzduchu

Či už ste v kancelárii alebo doma a sedíte nad náročnou seminárnou prácou, aby ste úlohy dokončili načas, vezmite si bundu a prejdite sa niekoľko minút na čerstvom vzduchu. Nezáleží na tom, či je slnečno, prší alebo sneží. Dôležitý je čerstvý vzduchu v kombinácii s pohybom, ktoré vo vašom tele rozprúdia kyslík a zvýšia tak energiu. Ak z časových dôvodov nemôžete ísť na prechádzku, môžete otvoriť okno a interiér dobre vyvetrať.

Doplňte si energiu tekutinami

Čistá voda v dostatočnom množstve je ďalší veľmi jednoduchý a účinný trik, ako si doplniť zdravú energiu na dokončenie dôležitej diplomovej práce!

V závislosti od veku sa ľudský organizmus skladá na 50 až 80 percent z vody. Tá sa ale môže rôznymi cestami dostať von. Je preto dôležité udržiavať rovnováhu tekutín v správnych hladinách. Najlepšie je vypiť dva až tri litre neperlivej vody alebo nesladeného čaju denne a uvidíte, že príval energie sa dostaví a s pomocou výkonných tonerov Canon potom dokončíte záverečnú prácu včas a bez vyčerpania.

Vyskúšajte strečing

Dá sa to aj za pracovným stolom v kancelárii plnej ľudí. Stačí predsa vaše ruky, nohy, krk a trup z času na čas poriadne ponaťahovať. Vďaka týmto pohybom sa vaša duša opäť rýchlo prebudí.

Postavte sa preto vzpriamene a natiahnite ruky čo najviac. Natiahnite celé svoje telo a pokúsite sa dostať končekmi prstov na podlahu. Keď sa opäť vzpriamite, otočte boky a ramená a otočte kĺby rúk. Týmto spôsobom nielen zaženiete únavu, ale si svoju prácu zároveň aj trocha spestríte.

(A/PR), zdroj obrázka: Nata Bene/Shutterstock.com