dm3.jpgPri chystaní tohtoročných dekorácií som doma natrafila na staré vetvičky zlatého dažďa, ktoré som nemala na čo použiť a tak ma napadol tento nápad s veľkonočnou dekoráciou, ktorú som mala hotovú za 1/2 hodinu.

 
Čo potrebujete: polystyrénovú guľu, umelé kvietky (v tomto prípade to bol zlatý dážď a hyacint), kúsok zelenej stužky, prútený košíček, špajdla, alebo iný predmet na zapichovanie
Ako na to: Najprv som si porozoberala jednotlivé kvietky z vetvičiek. Potom som s pomocou špajdle začala jednotlivé kvietky zapichovať do polystyrenovej gule. Treba ich zapichnúť dostatočne hlboko, aby nevypadli. Najprv som si pozapychovala prvý rad žltých kvietkov po obvode gule. Potom som pokračovala oranžovými kvietkami. Tak som farby striedala až po vrchol jednej strany gule.Zapichujte dostatočne blízko ku sebe, aby nevznikali diery, ale ani nie moc blízko, aby polystyrén držal pokope.
Potom som si prirovnala ku košíčku, koľko budem musieť vyrábať zelene okolo kvietkov, aby nebolo vidieť guľu. Nastrihala som si zo zelenej stužky pásiky dlhé asi 4cm, strihajte šikmo. Pásiky napichujte tiež okolo gule, až kým bude zakrytá celá časť, ktorú bude vidieť z košíčka.

Ak budete guľu vešať, samozrejme musíte obaliť celú guľu kvietkami, alebo môžete striedať kvietky a zeleň.