sviecka2.JPGPred rokom mi kamarátka darovala krásnu guľatú sviečku. Celý rok bola odložená vo vitríne, až som ju tento rok konečne použila do aranžmánu a priam ožila na kuchynskom stole. Bude zdobiť aj štedrovečerný stôl.

Čo budeme potrebovať: široká plochá váza, strieborná tuja, 1 červená guľatá sviečka, zelený oasis, umelá cezmína s červenými plodmi, 4 struky škorice, oriešky vlašského orecha, lieskového orecha, žalude, plody badiánu, sušený plod kardamónu, červené stužky lyka, sušený pomaranč a jablko, 2 umelé kvety vianočnej ruže

sviecka.JPG1. Do širokej vázy vložíme orezaný oasis na veľkosť vázy. Do prostriedku vložíme sviečku a okolo nej napicháme tuju. Bočné strany necháme dlhšie.

 

sviecka1.JPG2. Po bočných stranách sviečky upevníme tavnou pištoľou dva kvety vianočnej ruže. Z červeného lyka spravíme mašličku a upevníme ju pred sviečku. Dopredu umiestnime 3 lieskové oriešky.
sviecka2.JPG3. Do zvyšného priestoru naaranžujeme sušené ovocie a plody. Po dve škorice zviažeme červeným lykom a upevníme na aranžmán. Svietnik je hotový.