stromcek7.JPGStromček nemusí mať vždy tvar ihličnatého stromu. Čo tak si vytvoriť trošku netradičný vianočný stromček zasadený do kvetináča? Tento môj víta hostí v hale, kde mu patrí čestné miesto, aby naň každý videl.

Čo budeme potrebovať: Červený kvetináč, akrylová farba, sadra, servítka s vianočným motívom, lepidlo na decoupage, štetec, drevená palička (najlepšie z listnatého stromu a môže byť zaujímavo nakrivená), guľa z oasisu, konáriky tuje, ozdobné stužky, prírodné ozdoby, sušené pomaranče, sušené jablká, pekná vianočná mašľa (1m), biely sisal

stromcek1.jpg1. Najprv si pripravíme kvetináč. Ja som urobila základnú chybu, že som si najprv miesto, kde chcem nanášať vianočný motív, nenatrela akrylovou farbou na bielo a tak mi motív nebolo pekne vidieť. Vy tú chybu ale nespravte a nafarbite si celú časť nabielo, resp. namiesto červeného kvetináča si kúpte biely a máte po starosti. Zo servítky si vystrihneme vianočný motív, oddelíme vrchnú farebnú časť od ostatných častí.
stromcek2.jpg2. Na našu časť kvetináča, kde budeme lepiť motív, nanesieme lepidlo a ihneď priložíme servítku. Dobre štetcom uhladíme, aby nezostali vzduchové bubliny a ihneď pretrieme vrstvou lepidla. Najlepšie 24 hodín necháme schnúť. Lepidlo spriesvitnie a motív bude krásne vidieť.
stromcek3.jpg3. Sadru vysypeme do kvetináča a prilejeme toľko vody, aby sme mali stredne hustú masu. Do nej zapichneme drevenú paličku a necháme zatvrdnúť. Na vrch zapichneme guľu z oasisu.
stromcek4.jpg4. Do gule začíname zapichovať tuju tak, aby sme pokryli celý povrch. Konáriky dávame dostatočne veľké, aby sme mali pekný tvar gule. Začíname odspodu. Konáriky zarovnávajte na rovnakú dĺžku.
stromcek5.jpg5. Takto vyplňte celú guľu. Skontrolujte, či má pekný guľatý tvar.
stromcek6.jpg6. Do stromčeka potom začneme zapichovať červené stužky, zlaté stužky, červené ozdoby, ja som dala aj pomaranče.
stromcek7.JPG7. Do kvetináča som dala biely sisal, na ktoré som uložila sušené jablká. Nakoniec uviažeme peknú mašľu na kmeň a stromček je hotový.